Strajk Uczniowski w Lublinie. „Nie chcemy cierpieć przez decyzje polityków". Kurator spotkała się z uczniami. Zobacz zdjęcia i wideo

RED, MAVI, DSZaktualizowano 
„Nie chcemy cierpieć przez decyzje polityków" - pod tym hasłem odbył się w Lublinie Strajk Uczniowski. Młodzi ludzie mają za złe rządzącym, że „realizują własny interes" i nie zważają na ich dobro. Główna przyczyna protestu to przebieg rekrutacji do szkół średnich. Protestujący uczniowie zostali zaproszeni na rozmowę z kurator oświaty.

W związki z remontem budynku Kuratorium Oświaty w Lublinie, wizytator Sebastian Płonka zaprosił młodzież do sali konferencyjnej.

- Ta reforma została przeprowadzona nieudolnie - mówił Jakub Karpiński z Lubelskiego Komitetu Młodzieżowego. - Nie mamy miejsc w szkołach do których chcieliśmy chodzić. Chaos jest dziełem obecnej władzy. Chcemy uczestniczyć w stanowieniu praw, które nas dotyczą - dodał.

Kurator Teresa Misiuk "sprawdziła listę obecności", stwierdzając, że tylko ośmioro przybyłych jest tegorocznymi absolwentami gimnazjów i podstawówek, a przecież zaprosiła młodzież po to, by rozmawiać o rekrutacji do szkół średnich.

Po raz kolejny stwierdziła, że miejsc w szkołach wystarczy dla wszystkich, może nie w tych wymarzonych placówkach, ale "marzenia nie zawsze się spełniają".

Młodzież szczególnie wzburzyła uwaga, że "przyszli zaistnieć w światłach dziennikarskich kamer".

Jakub Karpiński wyraził wzburzenie tą opinią i podkreślił, że wielu obecnych na sali działa społecznie bardzo aktywnie w swoich środowiskach i nie jest im obca obecność dziennikarzy. Wręczył kurator list otwarty z protestem przeciwko reformie i zapowiedział wręczenie jego kopii wojewodzie lubelskiemu.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 37

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość

No tak się składa, że jedna z protestujących osób nie błyszczała zachowaniem i nauką. W jakiej sprawie więc protestuje? Zgadnijmy.

G
Gość
2019-07-08T13:33:45 02:00, Gość:

dlaczego laureat olimpiad mają pierwszeństwo do każdego typu klas? powinno być z j. pol to do klasy humanistycznej, z matematyki do mat-fiz z biologii do biol-chem a nie gdzie się chce. To jest nieuczciwe.

Dobrze, w takim razie wskaż mi konstruktywne różnice pomiędzy laureatem z polskiego a, na przykład, z matematyki. Wkład pracy ten sam, rozwój talentu na takim samym poziomie, więc logicznym jest, że profity są takie same. Jeśli warunkujesz kogoś na podstawie tego, że jest "humanem-tumanem", znajdujesz się w dużym błędzie, mon ami. Konkurs (załóżmy) z biologii nie zawsze oznacza, że ktoś bardzo chce iść na biol-chem, więc po co tak upraszczać wszystkich i widzieć w czerni i bieli? Nie jest to ofensywne plucie na innych, jakie jest uskuteczniane dzisiejszymi czasy wszem i wobec, tylko zapytanie do Ciebie, Ekspercie. Liczę na obszerne, dogłębne i (chyba się przeliczyłem) sensowne wyjaśnienie Twojego stanowiska. Rękawica rzucona!

G
Gość
2019-07-08T12:37:41 02:00, Gość:

brakuje rak do pracy , cukiernik, piekarz , nie wszyscy musza isc na studia, wlasciwie wiekszosc osob idzie bezsensownie bo moda, rodzina nalega. sry ale jak ktos jest w 20 procentach najgorszych to moze lepiej isc do technikiw, branzowki i miec fach w reku?

2019-07-08T13:01:05 02:00, Gość:

decydować gdzie maja się uczyć to ty możesz ale tylko przy swoich bachorach a od innych dzieci się odpieprz, dociera to do twojego rozumu. Rząd jest od zajmowania się wszystkimi, a nie pisowcom odpieprzyło tylko na punkcie plusów, tj. 500 plus i emerytura plus

2019-07-08T13:12:20 02:00, Gość:

Ale co takiego było w tej wypowiedzi, że taka furia ....... i co ma 500 plus i cała reszta plus do tego, że młodzież przez całe gimnazjum czy podstawówkę woli poświęcać czas na zabawę itp a na końcu jęczy, bo źle wypadły egzaminy i nie dostali się do szkoły najlepszej???

2019-07-08T13:20:50 02:00, Gość:

bo nie masz prawa decydować o innych gdzie maja się uczyć, każdy wybiera swoją szkolę jaką uważa za słuszną. A 500 plus ma to do tego, że Pisowce zajmują się tylko tym, pozostałych Polaków mają w dupie, np. uczniów po 18 roku życia, pracujących, emerytów itp. Nie masz prawa decydować o innych. Rząd jest dla wszystkich a nie tylko od pewnej grupy społecznej, jeżeli nie daje rady to kopa w dupę i won od koryta. Młodzież macie rację, walczcie o swoje dobro, bo w naszym kraju obecnie liczą się tylko plusy tj. 500 plus i emerytura plus i kościół tj. modlitwa na każdej ulicy i nic więcej.

2019-07-08T13:42:46 02:00, Gość:

Jak świat światem zawsze uczniowie wybierali szkołę jaką chcieli a dostawali się do innej. I o co ta jałowa dyskusja i nerwy? Że niby jak np 3000 uczniów wybrało jedną szkołę to wszyscy mają się tam dostać dlatego że tak wybrali a jak nie to wina PIS czy kogoś tam innego. Wolne żarty, proszę zejść na ziemię. Jak te dzieci mają być mądre jak rodzice takie głupoty wypisują...

2019-07-08T14:00:01 02:00, Gość:

tylko, że jak świat światem istniał to nie było plusów i nie było pieniędzy na rozbudowywanie szkół, a teraz jak pierdolnięte pisowce mają pieniądze to niech pomagają tym co się chcą uczyć, pracować itp. a nie leżeć do góry hujem i rozmnażać się Rozumiesz, czy dalej nie.

2019-07-08T14:09:47 02:00, Gość:

Działaczowi KODu już dziękujemy!

2019-07-08T14:27:24 02:00, Gość:

idioto nie jestem działaczem KODu i nie należę do żadnej opcji, bo te wszystkie partie to o dupę potłuc, ich celem jest dostanie się tylko do koryta i dbanie o siebie, tylko jestem Polakiem zapieprzającym na stare lata mając już ponad 40 lat pracy na te cholerne przelęknięte 500 plus, gdzie sam pracowałem na swoje dzieci

2019-07-08T14:33:25 02:00, Gość:

jakbyś pracował 40 lat, to już byś był na emeryturze.....w ogóle co ma jedno do drugiego? Temat dotyczy rekrutacji...a mianowicie tego, że grupa (być może imprezowych dzieciaków, lub być może politycznie rodzinnie powiązanych dzieciaków) nie dostała się do lepszych LO i robią szum w okół siebie, żeby zaistnieć. Kto się uczył ten się dostał.

Ferdek się odezwal

G
Gość

Ta pani kurator tak ochoczo mówi o wydania to może ona wypadnie ze stołka bo nie wszystkie marzenia się spelniaja

G
Gość
2019-07-09T07:56:32 02:00, Gość:

Kochana młodzieży teraz narzekacie na przyjęcia do szkoły średniej. Za naszych czasów w PRL do szkoły średniej były egazaminy konkursowe. Zdali tylko najlepsi ze startujących w egzaminie. I było dobrze. Nikomu nie przyszedł do głowy protest.

To siedź sobie dalej w tym PRL my idziemy dalej

G
Gość

Kochana młodzieży teraz narzekacie na przyjęcia do szkoły średniej. Za naszych czasów w PRL do szkoły średniej były egazaminy konkursowe. Zdali tylko najlepsi ze startujących w egzaminie. I było dobrze. Nikomu nie przyszedł do głowy protest.

G
Gość
2019-07-08T12:37:41 02:00, Gość:

brakuje rak do pracy , cukiernik, piekarz , nie wszyscy musza isc na studia, wlasciwie wiekszosc osob idzie bezsensownie bo moda, rodzina nalega. sry ale jak ktos jest w 20 procentach najgorszych to moze lepiej isc do technikiw, branzowki i miec fach w reku?

2019-07-08T13:01:05 02:00, Gość:

decydować gdzie maja się uczyć to ty możesz ale tylko przy swoich bachorach a od innych dzieci się odpieprz, dociera to do twojego rozumu. Rząd jest od zajmowania się wszystkimi, a nie pisowcom odpieprzyło tylko na punkcie plusów, tj. 500 plus i emerytura plus

2019-07-08T13:12:20 02:00, Gość:

Ale co takiego było w tej wypowiedzi, że taka furia ....... i co ma 500 plus i cała reszta plus do tego, że młodzież przez całe gimnazjum czy podstawówkę woli poświęcać czas na zabawę itp a na końcu jęczy, bo źle wypadły egzaminy i nie dostali się do szkoły najlepszej???

2019-07-08T13:20:50 02:00, Gość:

bo nie masz prawa decydować o innych gdzie maja się uczyć, każdy wybiera swoją szkolę jaką uważa za słuszną. A 500 plus ma to do tego, że Pisowce zajmują się tylko tym, pozostałych Polaków mają w dupie, np. uczniów po 18 roku życia, pracujących, emerytów itp. Nie masz prawa decydować o innych. Rząd jest dla wszystkich a nie tylko od pewnej grupy społecznej, jeżeli nie daje rady to kopa w dupę i won od koryta. Młodzież macie rację, walczcie o swoje dobro, bo w naszym kraju obecnie liczą się tylko plusy tj. 500 plus i emerytura plus i kościół tj. modlitwa na każdej ulicy i nic więcej.

2019-07-08T13:42:46 02:00, Gość:

Jak świat światem zawsze uczniowie wybierali szkołę jaką chcieli a dostawali się do innej. I o co ta jałowa dyskusja i nerwy? Że niby jak np 3000 uczniów wybrało jedną szkołę to wszyscy mają się tam dostać dlatego że tak wybrali a jak nie to wina PIS czy kogoś tam innego. Wolne żarty, proszę zejść na ziemię. Jak te dzieci mają być mądre jak rodzice takie głupoty wypisują...

2019-07-08T14:00:01 02:00, Gość:

tylko, że jak świat światem istniał to nie było plusów i nie było pieniędzy na rozbudowywanie szkół, a teraz jak pierdolnięte pisowce mają pieniądze to niech pomagają tym co się chcą uczyć, pracować itp. a nie leżeć do góry hujem i rozmnażać się Rozumiesz, czy dalej nie.

2019-07-08T14:09:47 02:00, Gość:

Działaczowi KODu już dziękujemy!

2019-07-08T14:27:24 02:00, Gość:

idioto nie jestem działaczem KODu i nie należę do żadnej opcji, bo te wszystkie partie to o dupę potłuc, ich celem jest dostanie się tylko do koryta i dbanie o siebie, tylko jestem Polakiem zapieprzającym na stare lata mając już ponad 40 lat pracy na te cholerne przelęknięte 500 plus, gdzie sam pracowałem na swoje dzieci

2019-07-08T14:33:25 02:00, Gość:

jakbyś pracował 40 lat, to już byś był na emeryturze.....w ogóle co ma jedno do drugiego? Temat dotyczy rekrutacji...a mianowicie tego, że grupa (być może imprezowych dzieciaków, lub być może politycznie rodzinnie powiązanych dzieciaków) nie dostała się do lepszych LO i robią szum w okół siebie, żeby zaistnieć. Kto się uczył ten się dostał.

Dokładnie. Zawsze ktoś się nie dostawał i była cisza. Mogli się uczyć skoro saa osoby które się dostały to nie jest wina szkoły tylko wyników testów a one były pisane przez uczniów a nie kuratorium czy tam kogoś innego. Napisał słabo i tyle w temacie, a nie ze nie dostał się bo miejsc nie ma.

G
Gość
2019-07-08T18:26:29 02:00, Gość:

A może Pani Kurator wypadła by z systemu i przestała marzyć? Przecież wyraźnie mówi, że zaistniała sytuacja to wina jakichś pętaków, którym marzy się kontynuować naukę w wybranej szkole.

2019-07-08T18:51:40 02:00, Gość:

żeby sie dosta do wybranej szkoły to trzeba coś umieć i sie uczyc

Święte słowa nie dostali się bo byli od nich lepsi a teraz wymówki szukają.

G
Gość
2019-07-08T15:34:11 02:00, tylko ja:

no i fajnie ! Niech ta ciemnota, tępota i głupota dalej głosuje na bolszewicką sektą !

Róbta tak dalej a zajedziicie przez Moskwę do Koreii ! I dobrze wam tak otępialcy !

2019-07-08T19:48:06 02:00, GOŚć:

Święte słowa !!!!!!!!!!!

Ty mądray bo na PO głosujesz tvn oglądasz i onet czytasz.

G
GOŚć
2019-07-08T15:34:11 02:00, tylko ja:

no i fajnie ! Niech ta ciemnota, tępota i głupota dalej głosuje na bolszewicką sektą !

Róbta tak dalej a zajedziicie przez Moskwę do Koreii ! I dobrze wam tak otępialcy !

Święte słowa !!!!!!!!!!!

D
Dragunov
2019-07-08T16:17:46 02:00, lolek XII:

proponuję p. Kurator wszystkie szkoły w Lublinie przemianować na I LO lub II LO i wszyscy będę szczęśliwi....renoma tych szkół dawno przebrzmiała ale pycha rodziców szczególnie tych z nadzwyczajnej kasty ciągle w nich drzemie...

nawet cienia renomy nie pozostało ...

G
Gość
2019-07-08T18:26:29 02:00, Gość:

A może Pani Kurator wypadła by z systemu i przestała marzyć? Przecież wyraźnie mówi, że zaistniała sytuacja to wina jakichś pętaków, którym marzy się kontynuować naukę w wybranej szkole.

żeby sie dosta do wybranej szkoły to trzeba coś umieć i sie uczyc

D
Dragunov

a czym ci uczniowie grożą ?

G
Gość

A może Pani Kurator wypadła by z systemu i przestała marzyć? Przecież wyraźnie mówi, że zaistniała sytuacja to wina jakichś pętaków, którym marzy się kontynuować naukę w wybranej szkole.

l
lolek XII

proponuję p. Kurator wszystkie szkoły w Lublinie przemianować na I LO lub II LO i wszyscy będę szczęśliwi....renoma tych szkół dawno przebrzmiała ale pycha rodziców szczególnie tych z nadzwyczajnej kasty ciągle w nich drzemie...

Dodaj ogłoszenie