Streetball: Ekipa Dzikich Węży 4UP Warszawa wygrała turniej Grand Prix Lublina 2013

Ekipa Dzikich Węży 4UP Warszawa triumfowała w ogólnopolskim turnieju streetballa - Grand Prix Lublina 2013 w koszykówce ulicznej 3x3, który w sobotę 27 lipca został rozegrany na boiskach przed halą Globus, przy ul. Kazimierza Wielkiego 8.

Stołeczny zespół pokonał w pojedynku finałowym Pancerne Brzozy Pruszków 21:8, dominując zdecydowanie w tym meczu, podobnie zresztą, jak i we wcześniejszych starciach turnieju. Warszawianie z trzema zwycięstwami wygrali grupę eliminacyjną A, a najwięcej problemów w pierwszej fazie mieli z ekipą Slam Drinkers Biłgoraj, zwyciężąjąc zaledwie 21:18.

Trzecia lokata w turnieju przypadła lubelskiej drużynie Bang Bang, grającej w składzie: Arkadiusz Wolski, Łukasz Niklewicz, Konrad Żurek, Marek Macieszczuk, która w meczu o trzecie miejsce pokonała Black Shadows Białystok (16:14).

- Zwycięzca turnieju uzyskał prawo udziału w finale MP cyklu Siemens Grand Prix Polski 2013, którego finał zostanie rozegrany 18 sierpnia w Gdyni - powiedział Jakub Drozd z MOSiR Bystrzyca, współorganizator imprezy.

W trakcie trwania rozgrywki finałowej zostały przeprowadzone dwa konkursy otwarte: konkurs rzutów za trzy punkty i konkurs wsadów.

Najlepiej za trzy punkty trafiał Kamil Kosior, który od nowego sezonu zagra w I-ligowej Wikanie-Start Lublin S.A. Utalentowany lublinianin w sierpniu skończy dopiero 18 lat. Warto zaznaczyć, że jest on synem Iwony i Pawła Kosiorów, którzy również znakomicie rzucali za trzy punkty. Mama znana pod panieńskim nazwiskiem Pszczoła z powodzeniem grała w ekstraklasie (Start Lublin). Tata natomiast reprezentował m.in. przez wiele lat lubelski Start, a poza tym grał w węgierskim Bajai FKE oraz Siarce Tarnobrzeg i Resovii Rzeszów.

WYNIKI GRAND PRIX LUBLINA 2013
ĆWIERĆFINAŁY
Dzikie Węże 4UP Warszawa - Bękarty Shaqa Lublin 15:9, Bang Bang Lublin - Alwernia Lubartów 21:7, Pancerne Brzozy Pruszków - SomGorsi Krasienin Kolonia 21:9, Black Shadows Białystok - Slam Drinkers Biłgoraj 16:14