Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Strefa ekonomiczna na Felinie: Połowa terenów jest już zajęta

Artur Jurkowski
11,8 milionów złotych - nakłady na inwestycje firm, które w ubiegłym roku  uzyskały pozwolenie na działalność w strefie
11,8 milionów złotych - nakłady na inwestycje firm, które w ubiegłym roku uzyskały pozwolenie na działalność w strefie Archiwum
Siedem firm otrzymało w 2013 roku pozwolenie na działalność w podstrefie ekonomicznej na Felinie. Dwie ruszyły z działalnością, zatrudniły 90 osób.

- To największa liczba od czterech lat - chwalą się urzędnicy ratusza. W 2012 roku takich pozwoleń wydano cztery, a rok wcześniej - trzy.

- Połowa terenów Podstrefy Lublin jest dziś zajęta, co dowodzi, że tworzymy inwestorom dobre warunki do budowy ich firm, z drugiej strony - że inwestorzy coraz chętniej wybierają Lublin na miejsce rozwoju swojego biznesu - podkreśla Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

W 2013 r. pozwolenia na działalność w strefie otrzymały: ABM Greinfferberger Polska (producent silników elektrycznych), PZ CORMAY (testy do chemii klinicznej), MEDI-SEPT (środki utrzymania higieny), GT-85 Polska (preparaty chemiczne oraz myjnie przemy-słowe), Europiek (pieczywo), R.B.M. APEX (grzejniki kon-wektorowe) oraz Lift Service (dźwigi osobowe). Firmy wydały łącznie na inwestycje 11,8 mln zł.

- Dwa zakłady uruchomiły produkcję, powstało 90 nowych miejsc pracy, nowi inwestorzy zadeklarowali utworzenie 185 nowych stanowisk - dodaje Żuk.

Z działalnością ruszyły ABM oraz Europiek. Ta druga firma zastąpiła MPC Metal, który w ub. roku opuścił strefę ekonomiczną na Felinie.

Lubelska podstrefa powstała w 2007 r. Zajmuje 116 ha terenów. Pozwolenie na działalność na jej obszarze mają 24 firmy, z czego 11 już ruszyło z produkcją. Spółki wydały na inwestycje 458 mln zł, zatrudniają 1029 osób w zakładach działających w strefie.

W funkcjonowanie strefy ratusz wpompował olbrzymie środki. W ubiegłym roku wykonane zostało uzbrojenie techniczne dla 43 hektarów terenów, w tym prawie sześć kilometrów nowych dróg. Wartość projektu wynosiła 62,3 miliona złotych.

Codziennie rano najświeższe informacje z Lubelszczyzny prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski