Strzeleckie popisy Chełmianki w Tarnowie, a w Lublinie nerwowa końcówka

Łukasz Kaczanowski
Lublinianka przegrała na Wieniawie z Koroną II Kielce 1:2
Lublinianka przegrała na Wieniawie z Koroną II Kielce 1:2 Łukasz Kaczanowski
Najefektowniejszy występ w 8. kolejce 3. ligi grupy IV zaliczyli piłkarze Chełmianki, którzy w Tarnowie zaaplikowali miejscowej Unii aż sześć goli. W Lublinie mecz zakończył się kontrowersyjnym rzutem karnym.

Chełmianka już przed tygodniem pokazała, że w starciu z rywalem z dołu tabeli potrafi zdobywać bramki. Beniaminkowi z Wiązownicy piłkarze z Chełma strzelili cztery gole. W Tarnowie byli jeszcze skuteczniejsi i sześć razy pokonali bramkarza rywali. Trzy razy dokonał tego Paweł Myśliwiecki, który potrzebował do tego 15 minut w drugiej połowie.

Po pierwszej części Chełmianka prowadziła skromnie 1:0, a wynik otworzył już w 5. minucie Jakub Bednara. Strzelanie rozpoczęło się po przerwie. Myśliwiecki kolekcjonowanie hattricka rozpoczął w 58. minucie. Kwadrans przed końcem spotkania po raz drugi trafił Bednara, a wynik ustalił Patryk Czułowski.

Unia Tarnów - Chełmianka Chełm 0:6 (0:1)
Bramki: Bednara 5, 76 (k), Myśliwiecki 55, 67, 69, Czułowski 88
Chełmianka: Brzozowski - Budzyński (46 Janiszek), Bobrow, Piekarski, Wiatrak, Stępień (80 Chwedoruk), Bednara (80 Błaszczuk), Szczodry, Myśliwiecki, Knap (65 Czułowski), Wójcik (72 Perdun). Trener: Tomasz Złomańczuk

Nerwowo było w ostatnich minutach meczu na Wieniawie. Lublinianka zmierzyła się z rezerwami Korony Kielce. Gospodarze stracili gola już w 10. minucie. Po odzyskaniu piłki w środku pola, Karol Turek posłał futbolówkę między obrońcami Lublinianki, a Hubert Szulc z dużą łatwością pokonał Stanisława Czarnogłowskiego.

Kielczanie tworzyli sobie kolejne dobre okazje do podwyższenia, ale wynik długo się nie zmieniał. W 72. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Marcin Swiech, który głową trafił do siatki Korony II.

Gospodarze mieli okazję na drugą bramkę, gdy po trochę przypadkowej „główce” Michała Palucha, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Mateusz Miśkiewicz. Jego strzał obronił jednak Rafał Mamla. Kilka minut później podobną okazję miał Mateusz Majewski, ale i on przegrał pojedynek z golkiperem kielczan.

W doliczonym już czasie gry Janusz Nojszewski wbiegł z piłką w pole karne Lublinianki, minął jednego, drugiego zawodnika, po czym „wjechał” między dwóch obrońców i upadł. Sędzia Mikołaj Kujawski, który gwizdek przejął w 82. minucie, gdy zmienił w roli pierwszego arbitra kontuzjowanego Kacpra Kendzia, natychmiast wskazał rzut karny. Rzut karny wykonywany przez Adriana Bielka obronił Czarnogłowski! Również dobitkę Nojszewskiego, ale przy strzale Jakuba Rybusa już był bez szans.

Natomiast Tomasz Brzyski za dyskusje z sędzią otrzymał dwie żółte, a więc w konsekwencji czerwoną kartkę.

Lublinianka - Korona II Kielce 1:2 (0:1)
Bramki: Świech 66 - Szulc 10, Rybus 90+
Lublinianka: Czarnogłowski - Futa, Śledzicki, Myszka, Świech, Tymosiak, Chodziutko (46 Miśkiewicz), Brzyski, Janaszek (83 Rak), Paluch, Majewski. Trener: Robert Chmura

Aż sześć bramek obejrzeli kibice, którzy wybrali się na derbowy mecz w Końskowoli. Na zegarze nie minęło jeszcze pięć minut, a już obie drużyny miały po jednym celnym trafieniu. Goście z Międzyrzeca Podlaskiego wyszli przed przerwą na prowadzenie za sprawą samobójczego trafienia. Ale po przerwie piłkarze Huraganu już samodzielnie zdobyli dwie następne bramki.

Powiślak Końskowola - Huragan Międzyrzec Podlaski 2:4 (1:2)
Bramki: Piasek 4, Warecki 77 - Chmielewski 2, 50, 64, Kursa 28 (sam)
Powiślak: Wrzosek - Misiurek, Gontarz, Kursa, Przychodzień (69 Warecki), Gil (69 Drzazga), Gede (65 Szady), Piasek, Bernat, Kłyk (57 Olszewski), Milcz. Trener: Radosław Muszyński
Huragan: Krasowski - Łukanowski, Komar, Panasiuk, Warda (88 Pniewski), Grochowski, Radziszewski (85 Kuć), Gavrilov (67 Czumer), Storto (60 Opolski), Pakuła (67 Śledź), Chmielewski. Trener: Damian Panek

Serię trzech meczów bez wygranej przerwali piłkarze z Radzynia Podlaskiego. Orlęta odniosły skromne zwycięstwo z plasującymi się w strefie spadkowej Czarnymi Połaniec.

Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski - Czarni Połaniec 1:0 (1:0)
Bramka: Kobiałka 42
Orlęta: Bubentsov - Chaliadka, Kamiński, Duchnowski, Szymala (69 Koszel), Korolczuk (82 Szczygieł), Kobiałka, Rycaj (75 Zając), Skrzyński (75 Sowisz), Ozimek, Maj (75 Kuźma). Trener: Mikołaj Raczyński

Dwa gole zdobyte w końcówce spotkania w Stalowej Woli pozwoliły Avii awansować na pozycję wicelidera tabeli.

Stal Stalowa Wola - Avia Świdnik 0:2 (0:0)
Bramki: Zając 75, Górka 87
Avia: Rosiak - Drozd, Midzierski, Kursa, Niewęgłowski, Maluga (74 Kocoł), Uliczny, Popiołek, Zając (85 Rak), Kunca (87 Górka), Kompanicki. Trener: Łukasz Mierzejewski

Pierwszej porażki w sezonie doznali piłkarze Podlasia Biała Podlaska, którzy u siebie przegrali 0:1 z jednym faworytów grupy IV, ŁKS Łagów.

Podlasie Biała Podlaska – ŁKS Łagów 0:1 (0:1)
Bramka: Chełmecki 8
Podlasie: Misztal – Spring (76 Nojszewski), Kozłowski, Pigiel, Andrzejuk, Kot, Chyła, Bahonko (71 Galach), Podstolak, Mażysz (76 Kurowski), Kosieradzki (66 Kobyliński). Trener: