Przedstawione prace powstały pod kierunkiem mgr inż. Pawła Adamca i dr inż. Piotra Szkołuta, na ostatnich latach studiów Architektury Krajobrazu. Na wystawie znalazły się również projekty z wybranych prac dyplomowych. Ich tematy dotyczyły zagospodarowania obszarów: Las Dębówka na terenie Gminy Jastków, bezpośrednio przy granicy miasta Lublina, przestrzenie publiczne osiedli Tatary i Czuby oraz teren błoni Zamku Lubelskiego, wraz z obszarem dawnego Stawu Królewskiego.
Prace nad projektami poprzedzono inwentaryzacją terenu i analizami warunków formalno - prawnych, przyrodniczych, kulturowych i społecznych. Szczególną uwagę poświęcono funkcjom rekreacyjno-wypoczynkowym terenów.
Studenci przedstawili pomysły na takie rozwiązania architektoniczne, jak: sferyczne laboratoria - szklarnie w Lesie w Dębówce, czy szerokie i wielofunkcyjne kładki nad aleją Unii Lubelskiej. Był też projekt zmiany koryta rzeki Bystrzycy, nawiązujący do jej dawnego, nieregularnego biegu, widocznego na XIX wiecznych mapach. Zadbano o całoroczną atrakcyjność i dużą zmienność przestrzeni oraz o włączenie projektowanych obiektów w system przyrodniczy miasta. Program projektowanych obiektów uzupełniają ścieżki edukacyjne odnoszące się do aspektów przyrodniczych i kulturowych miasta.
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
- Pobiegli dla psiaków. Run Hau w Lublinie (ZDJĘCIA)
- Noc Kultury 2019 w Lublinie. Zobacz, co się działo
- Ponad 800 osób na mecie Półmaratonu Solidarności
- S17. Otwarcie nowej 45-kilometrowej trasy w czerwcu
- Oto najlepsi lubelscy studenci. Marszałek mówi: Awangarda
- Rozbudowany terminal przyjął dziś pierwszych pasażerów
iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?