Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Studenci Architektury Krajobrazu KUL pokazali swe prace. Jak zagospodarować przestrzeń publiczną

Maciej Wijatkowski
Na Wydziale Matematyki Informatyki i Architektury Krajobrazu KUL zaprezentowano studenckie projekty zagospodarowania przestrzeni publicznych Lublina.

Przedstawione prace powstały pod kierunkiem mgr inż. Pawła Adamca i dr inż. Piotra Szkołuta, na ostatnich latach studiów Architektury Krajobrazu. Na wystawie znalazły się również projekty z wybranych prac dyplomowych. Ich tematy dotyczyły zagospodarowania obszarów: Las Dębówka na terenie Gminy Jastków, bezpośrednio przy granicy miasta Lublina, przestrzenie publiczne osiedli Tatary i Czuby oraz teren błoni Zamku Lubelskiego, wraz z obszarem dawnego Stawu Królewskiego.

Prace nad projektami poprzedzono inwentaryzacją terenu i analizami warunków formalno - prawnych, przyrodniczych, kulturowych i społecznych. Szczególną uwagę poświęcono funkcjom rekreacyjno-wypoczynkowym terenów.

Studenci przedstawili pomysły na takie rozwiązania architektoniczne, jak: sferyczne laboratoria - szklarnie w Lesie w Dębówce, czy szerokie i wielofunkcyjne kładki nad aleją Unii Lubelskiej. Był też projekt zmiany koryta rzeki Bystrzycy, nawiązujący do jej dawnego, nieregularnego biegu, widocznego na XIX wiecznych mapach. Zadbano o całoroczną atrakcyjność i dużą zmienność przestrzeni oraz o włączenie projektowanych obiektów w system przyrodniczy miasta. Program projektowanych obiektów uzupełniają ścieżki edukacyjne odnoszące się do aspektów przyrodniczych i kulturowych miasta.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dyskusja o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Problem pielęgniarek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski