18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Studenci Uniwersytetu Medycznego sami organizują korowód

Jakub Szczepański
Udostępnij:
Dziś, 10 maja, zaczynają się pierwsze koncerty Lubelskich Dni Kultury Studenckiej na Chodźkowie. Z tej okazji, żacy Uniwersytetu Medycznego chcą zorganizować swój własny korowód. Noclegi dla gości w akademikach uczelni będą darmowe.

Pod koniec marca lubelscy studenci sami zrezygnowali z oficjalnego przejścia ulicami miasta, bo korowód budził wiele kontrowersji. Jednak część żaków UM przywiązanych do tradycji postanowiła ją kultywować. W tym celu, w niedzielę powstało wydarzenie na Facebooku. - Wychodząc z pomysłem zorganizowania korowodu byłem przekonany, że nie zgłosi się więcej niż 50 osób - mówi Piotr Kołątaj. - A wczoraj do 16.30, swoją obecność zadeklarowało 450 osób - dodaje.

- Jeżeli ten przemarsz będzie się odbywał na terenie publicznym i weźmie w nim udział co najmniej 15 osób, to będzie to zgromadzenie, o którym trzeba nas zawiadomić - uprzedza Joanna Bobowska z Urzędu Miasta. - Zgodnie z ustawą prawo o zgromadzeniach, trzeba złożyć takie zawiadomienie nie później niż 3 dni przed organizacją przedsięwzięcia - dodaje.

Studenci doskonale o tym wiedzą i chcą, żeby wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Zapowiadają więc, że pochód nie wyjdzie poza granice kampusu. - Zgodnie z planem ruszamy o godzinie 13 "spod ławek". Termin może jednak ulec przesunięciu na godz. 16. Wszystko zależy od ustaleń z samorządem studenckim - tłumaczy Kołątaj. - Musimy się z nimi liczyć, bo zależy nam przede wszystkim na spotkaniu i dobrej zabawie - dodaje.

Na owocne spotkania mogą też liczyć mieszkańcy akademików, którzy chcą słuchać koncertów z okien. Plotka o zakazie wstępu dla gości, krążąca wśród studentów, jest całkowicie wyssana z palca.
- Słyszałem o tym. To nieprawda - zapewnia Andrzej Goral, administrator domów studenckich UM. - Jeśli mieszkaniec kogoś zaprosi, gość będzie wpuszczony do akademika. Co więcej, noclegi dla odwiedzających będą darmowe. Ważne, żeby dostosować się do naszych zasad i zachować zdrowy rozsądek - zastrzega.

***

ZTM zadba o imprezowiczów z Chodźkowa

Wszyscy, którzy będą bawić się podczas tegorocznych Medykaliów z WySPĄ, mogą być spokojni o nocny powrót do domu.
Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada, że od czwartku do niedzieli pojawią się dodatkowe autobusy linii 15, 26 i 55, które kursują w kierunku Żeglarskiej, Felina i Węglina. W czwartek na miejscu będzie czekało 7 albo 8 pojazdów. Na weekend ZTM zapowiada 10 autobusów obsługujących wszystkie te linie. Nie ustalono dokładnych godzin odjazdów, ale autobusy będą startować około północy. - Jeśli zapełni się jeden z nich, na jego miejsce zostanie podstawiony drugi tej samej linii. Na pewno żaden nie odjedzie pusty - zapewnia Jakub Kozak z ZTM. - Nie można wykluczyć, że oba pojazdy ruszą w tym samym czasie, jeśli będzie taka potrzeba - dodaje. O sprawną komunikację zadba Nadzór Ruchu.

Piwko na UMCS

Studenci postulujący stworzenie strefy, gdzie będzie można napić się niskoprocentowych trunków, są coraz bliżej celu. Rektor Andrzej Dąbrowski podpisał wniosek, który trafił do niego jeszcze 24 kwietnia. Na decyzję o tym, czy piwo można ,,bezkarnie" wypić na kampusie uczelni trzeba jednak poczekać. Wcześniej muszą odbyć się konsultacje studentów z policją.

Zobacz także:
Lubelskie Dni Kultury Studenckiej: Moc atrakcji (PROGRAM)
Juwenalia: Korowdy studentów z ubiegłych lat (ZDJĘCIA)

Czytaj nasz serwis dla studentów - STUDENTOWO


Nasze serwisy:
Serwis gospodarczy - Wybierz Lublin
Serwis turystyczny - Perły i Perełki Lubelszczyzny
Serwis dla fanów spottingu i lotnictwa - Samoloty nad Lubelszczyzną
Miasto widziane z samolotu - Lublin z lotu ptaka
Nasze filmy - Puls Polski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 11

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

j
jun
licze na miłe i fajne studentki
R
Ritta
Studenci do nauki, robotnicy do maszyn, literaci do maszyn, a księża na księżyc ! :)
S
Stanisław
Nie bendom golasy biegać przed dzieciami i ich gorszyć. Pijaństwo rospusta biajtyki nie przejdzie w tym mieście. Zagonic ich do ksionżek -tego chcemy
U
UM student
Stanisławie masz tak niski poziom że nawet nie komentuję tego. Wracaj do nauki, daj przykład "nieukom" bo ten klucz od potęgi kiedyś Cię zwyczajnie przygniecie .
S
Stanisław
Rozumię że morzna studiować jakieś pizdryki jak filosofię czy politycznologię. Ale medycyna to jest coś!
Do nauki bo nauka to potengi klucz ! Mieszkańcy Lublina nie chcom pijackich orgii i bezceństw !
t
ttaalleessoo
ty się zapewne przez całe życie uczyłeś
U
UM student
Mieszkańcy mogliby docenić obecność studentów, bo to dzięki nam i naszej kasie rozwija się ta Wasza wieś . Trochę kultury i jakiejkolwiek tolerancji to by nikomu nie zaszkodziło.
S
Syl
Medyk też człowiek - kiedy się "uczom" to się "uczom" ale czasem trzeba wyjść spod książek.
A Wy 'mieszkańcy Lublina' te kilka dni możecie uzbroić się w cierpliwość.
U
UM student
Niedoukiem jak na razie to jest Twoja osoba tutaj, i to nie na poziomie studiów lecz szkoły podstawowej z wyrażeniami jak "uczom" , "puzniej", "pacjęta", "studęci". Wracaj do swojego ciemnogrodu.
i
ivv
jak zwykle, mieszkańcy sa na nie, ze wszystkim, korowód be, koncerty be, studenci be..tylko kase chcielibyście mieć tą którą oni w tej mieścinie zostawiają....
S
Stanisław
Nie medyki sie uczom a nie ganiają w korowodach. Puzniej taki niedouk bendzie leczył ludzi i pomyłki bo nierozpozna groźnej choroby u pacjęta .
STUDĘCI DO KSIĄŻEK, my mieszkańcy Lublina jesteśmy na NIE!!!!!!!!!!!
Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie