Studia prawnicze po 30-tce. Zmień swoje życie i spełnij swoje marzenia!

Materiał informacyjny - Wyższa Szkoła Biznesu National - LOUIS- University
Nadszedł w Twoim życiu moment, w którym szukasz nowych wyzwań zawodowych? Może wracasz na rynek pracy po urlopie macierzyńskim albo czujesz wypalenie na aktualnie obejmowanym stanowisku? Wiele osób dopiero po 30-tce odkrywa, co naprawdę chciałoby robić w życiu.

To dobry moment – rozpoznałeś już nieco rynek pracy, spróbowałeś swoich sił w wyuczonej profesji, a jeśli podjąłeś decyzję o zmianach to nadal masz na nie mnóstwo czasu.

Dowiedz się, dlaczego warto aplikować na studia prawnicze, gdzie rozpocząć naukę i dlaczego coraz częściej na Uczelniach spotyka się osoby po 30 lub 40.

Obecnie na rynku pracy obserwujemy dynamicznie postępujące zmiany. Są branże, które dotknął kryzys i takie, które przeżywają obecnie swój rozkwit. Nie brakuje również sektorów odpornych na zawirowania rynkowe. Jednym z nich jest bez wątpienia prawo.

Studia po 30-tce – czy to dobry moment?

Pokolenie 30-latków dzisiaj często się przebranżawia. Są to osoby, które ukończyły studia kilka lat temu, założyły rodziny, zaczęły pracować i budować swoją karierę zawodową.

Wypalenie zawodowe może pojawić się szybko, podobnie jak świadomość tego, że dotychczasowa praca jest mało satysfakcjonująca, bo nie przynosi oczekiwanych dochodów. W trudnej sytuacji są też 30-letnie mamy wracające do pracy po urlopach macierzyńskich i wychowawczych. Czasem okazuje się, że nie ma dla nich po prostu miejsca. Co wtedy?

Okazuje się, że 30-latkowie wcale nie osiadają na laurach i nie załamują się. Biorą los w swoje ręce i rozumiejąc potrzebę nieustannego rozwoju, podnoszenia kwalifikacji lub przebranżawiania się, aplikują na studia. Jakie? Sporym zainteresowaniem cieszy się chociażby nowo otwarty kierunek prawniczy na nowosądeckiej Wyższej Szkole Biznesu National-Louis University. Już teraz widać, że w rekrutacjach sporą część stanowią osoby, które maturę zdały 12-15 lat temu.

Dlaczego akurat

Prawa nie można praktykować bez ukończenia studiów. Doskonała znajomość przepisów, tytuł magistra przed imieniem i nazwiskiem, aplikacja prawnicza – wszechstronne przygotowanie sprawia, że absolwent wydziału prawa jest gotowy, aby wkroczyć na rynek i świadczyć swoje usługi klientom.

Osoby po ukończeniu 30. roku życia są bardziej świadome tego, czego poszukują w życiu i czego od niego oczekują. To ważne, bo pozwala podjąć im decyzję o studiach perspektywicznych, czyli takich, których ukończenie będzie się wiązało ze znalezieniem dobrze płatnej pracy. Inwestując swój czas i pieniądze w studiowanie prawa na WSB w Nowym Sączu mogą być spokojni o swoją przyszłość zawodową.

Jak pokazuje Barometr Zawodów w 2022 roku, czyli badanie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej koordynowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, w województwie małopolskim podobnie jak w większej części kraju podaż prawników odpowiada popytowi. Ta prognoza jest zrównoważona, co oznacza, że zdecydowana większość absolwentów tego kierunku studiów znajdzie zatrudnienie w wybranej specjalizacji – adwokackiej, sędziowskiej, radcowskiej, komorniczej i innych.

Studiowanie prawa na WSB w Nowym Sączu

Do aplikowania na studia prawnicze na nowosądeckiej Wyższej Szkole Biznesowej National-Louis University uprawnieni są wszyscy absolwenci szkół średnich, którzy zdali maturę (przyjęcia zgodnie z limitem miejsc na dany kierunek). Dokumenty potwierdzające ten fakt, jak również wypełniony formularz rekrutacyjny, potwierdzenie wniesienia opłaty wpisowej, zdjęcie i oświadczenia należy złożyć online, zakładając konto w portalu rekrutacyjnym na stronie uczelni. Nie ma żadnej górnej granicy wiekowej, dlatego 30-latkowie, jak również starsi kandydaci mogą z powodzeniem przesłać swoje zgłoszenie.

Do największych zalet studiowania prawa na WSB-NLU w Nowym Sączu zalicza się:
• wygodna forma studiowania – do wyboru: niestacjonarnie lub interaktywnie studia w modelu RealTime Online,
• atrakcyjna cena studiów – możliwość płatności w comiesięcznych ratach,
• ciekawe specjalizacje do wyboru, w tym prawo dla biznesu,
• pozytywną akredytację Polskiej Komisji Akredytacyjnej,
• nowoczesne zaplecze edukacyjne,
• wykwalifikowana kadra wykładowców – praktyków,
• możliwość zdobycia wiedzy praktycznej, odbycia stażów i uczestniczenia w programach stypendialnych.

Jeżeli obecnie pracujesz, a dodatkowo chcesz rozpocząć studia, to prawo w trybie niestacjonarnym czy zajęcia interaktywne okażą się dla Ciebie doskonałą opcją. Warto rozpocząć je również podczas urlopu rodzicielskiego. Choć nie jest łatwym godzenie kariery czy nauki z macierzyństwem, to jednak dzisiejsi 30-latkowie są doskonale zorganizowani i z sukcesem odnajdują równowagę między życiem rodzinnym a zawodowym.

Sprawdź program studiów i aplikuj na nowosądecką WSB, gdzie bardziej od metryki liczy się pasja, chęć rozwoju oraz gotowość do podejmowania nowych wyzwań.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Studia prawnicze po 30-tce. Zmień swoje życie i spełnij swoje marzenia! - Gazeta Krakowska

Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie