Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Studniówki 2017: trwa nauka poloneza

Sandra Michalewska, współpraca: Anna Pawelczyk
Małgorzata Genca/archiwum
Od tygodni trwają taneczne próby maturzystów przed najważniejszym balem w ich życiu. W weekend zaczynają się pierwsze studniówki.

Klasyczne przygotowania, czyli dekorowanie sal i studniówkowe próby w trakcie lekcji, to już przeszłość. Teraz większość szkół organizuje swoje bale w wynajętych lokalach.

- U nas jest podobnie - przyznaje Krzysztof Staruch, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku, czyli popularnego „Reja”. - Nie mamy warunków do przygotowania studniówki w murach szkoły. Mamy w tym roku ponad 200 maturzystów i szkolna aula jest zbyt mała, by ich pomieścić. Z kolei sala gimnastyczna jest nowa i nieprzystosowana do organizacji tego typu imprez. Obcasy pań szybko zniszczyłyby parkiet.

W powiecie kraśnickim od kilku lat widać stałą tendencję - bale są organizowane głównie poza granicami powiatu. W tym roku wyjątkiem jest ZS w Wólce Gościeradowskiej, którego maturzyści będą się bawić w murach macierzystej szkoły. Zabawa ma być zorganizowana w szkolnej stołówce.

- Możemy sobie na to pozwolić, bo mamy tylko jedną klasę maturalną - mówi Grzegorz Latawiec, dyrektor placówki.

Impreza będzie wyjątkowa, bo młodzież kształci się w zawodzie technika żywienia i gospodarstwa domowego. Pomysł jest taki, by nie zamawiać cateringu, a bal zorganizować własnymi siłami.

W Lublinie podobnie

W Lublinie trend jest podobny - studniówki odbywają się przede wszystkim w wynajętych lokalach. Na organizacje balu w szkole zdecydowały się tylko dwa lubelskie licea. Poloneza w swoich szkołach zatańczą uczniowie z „Biskupiaka” oraz Zespołu Szkół Plastycznych.

Zdarza się, że miejscem zabawy wcale nie jest Lublin, a podlubelskie miejscowości. Zwykle decyduje o tym cena. Szkoły zapewniają jednak, że nie będzie problemów z dotarciem na studniówkę.

- Nasi uczniowie sami organizują sobie transport, jednak jeśli zaszłaby taka potrzeba, i ktoś nie miałby jak dojechać, zapewnimy mu dojazd do lokalu -zapewnia Grzegorz Gębka, dyrektor IV LO w Lublinie, którego uczniowie będą się bawić w hotelu w Panieńszczyźnie.

Z dotarciem do Piotrowic nie będą mieli problemu maturzyści z V LO w Lublinie.

- Zapewniamy transport dla nauczycieli lub uczniów, którzy nie mają jak dojechać na miejsce - poinformował Zbigniew Jakuszko, dyrektor szkoły.

Ceny studniówek w lubelskich lokalach są zróżnicowane. Wahają się od 300 do nawet 600 zł od pary.

Sylwester 2016 w Lublinie. Tak przywitaliśmy Nowy Rok! [ZDJĘCIA, WIDEO]
Nowy Rok 2017. Zobacz jak go witano w lubelskich klubach (ZDJĘCIA)
Przeżyjmy to jeszcze raz. Rok 2016 zamknięty w obrazach
Najpopularniejsze artykuły Kuriera w 2016 roku

Jesteśmy też w serwisie INSTAGRAM. Obserwuj nas!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski