Sukces naszych sztangistek na MP. Ewa Mizdal pobiła rekordy Polski

KAMB
Ewa Mizdal z Unii Hrubieszów
Ewa Mizdal z Unii Hrubieszów Karol Wiśniewski
Pięć medali przywiozły sztangistki z naszego regionu z rozgrywanych w Siedlcach mistrzostw Polski seniorek w podnoszeniu ciężarów. Nasze reprezentantki na Mazowszu zdobyły trzy złote krążki i dwa brązowe. Na podium woj. lubelskie zajęło drugie miejsce, taką samą pozycję w klasyfikacji klubowej uzyskał Znicz Biłgoraj.

Bez przesady można stwierdzić, że były to mistrzostwa Ewy Mizdal. Zawodniczka Unii Hrubieszów wygrała rywalizację w kategorii wagowej do 75 kg, bijąc dwa rekordy Polski seniorek. W rwaniu uzyskała 101 kg, poprawiając wyczyn Ewy Kuraś z 2003 roku (100 kg), natomiast w dwuboju dźwignęła 228 kg. Poprzedni rekord od 2000 roku należał do Beaty Prei (227 kg). - Ewa zaliczyła wspaniały start - nie kryje Henryk Wybranowski, trener Znicza Biłgoraj. - To pierwsze rekordy Polski dla Unii Hrubieszów. Widać, że zawodniczka jest w dobrej formie przed zbliżającymi się MŚ w Paryżu.

Bardzo dobry start zaliczyła także Marzena Karpińska ze Znicza. Biłgorajanka wygrała kategorię do 53 kg notując najlepszy wynik w tym roku (183 kg w dwuboju). Zawodniczka miała tylko 0,1 kg nadwagi, co jednak sprawiło, że nie startowała w swojej wadze do 48 kg. Gdyby z takim wynikiem skończyła rywalizację poprawiłaby własny rekord Polski, który obecnie wynosi 182 kg w dwuboju.

Pod jej nieobecność w wadze do 48 kg rywalizację wygrała Sylwia Lalik z Unii, a Agata Fus ze Znicza była trzecia w tej samej kategorii. Brązowy krążek zdobyła także sztangistka Wisły Puławy Małgorzata Wiejak w kat. +75 kg. - To były dobre mistrzostwa. Te medale, które mogliśmy zdobyć -zdobyliśmy - ocenia Wybranowski.

Pozycje medalowe zawodniczek z Lubelszczyzny
Kat. 48 kg: 1. Sylwia Lalik (Unia Hrubieszów) 146 (62, 84) (...) 3. Agata Fus (Znicz Biłgoraj) 137 (62, 75)
Kat. 53 kg: 1. Marzena Karpińska (Znicz Biłgoraj) 183 (83, 100)
Kat. 75 kg: 1. Ewa Mizdal (Unia Hrubieszów) 228 (101, 127)
Kat. +75 kg: 3. Małgorzata Wiejak (Wisła Puławy) 194 (87, 107)