Sukcesy młodych zawodniczek i zawodników z Lubelszczyzny na zapaśniczych matach. Zobacz zdjęcia

szupti
Reprezentacja województwa lubelskiego została drużynowym mistrzem Polski kadetek w zapasach Cement-Gryf Chełm
Kolejne tegoroczne sukcesy na zapaśniczych matach w imprezach rangi mistrzowskiej zanotowali zawodnicy i zawodniczki z Lubelszczyzny. Reprezentacja województwa lubelskiego została w Dzierżoniowie po raz trzeci z rzędu drużynowymi mistrzyniami Polski kadetek. Z kolei młodzicy z regionu wrócili z Janowa Lubelskiego z pięcioma medalami krajowego czempionatu w stylu klasycznym.

Kadetki z województwa lubelskiego w dzierżoniowskim czempionacie nia miały sobie równych, stając w świetnym stylu na najwyższym stopniu podium. Reprezentacja Lubelszczyzny pokonała świętokrzyskie i dolnośląskie po 7:3 oraz śląskie i zachodniopomorskie po 6:4.

Zapaśniczki w trakcie turnieju rywalizowały w dziesięciu kategoriach wagowych: 40 kg, 43 kg, 46 kg, 49 kg, 53 kg, 57 kg, 61 kg, 65 kg, 69 kg i 73 kg. W składzie drużyny z województwa lubelskiego wystąpiły zawodniczki czterech klubów z regionu: Cementu-Gryfa Chełm, ZTS Sokoła Lublin, Armat Stoczek Łukowski i Suplesu Kraśnik.

Tymczasem w Janowie Lubelskim zostały rozegrane mistrzostwa Polski młodzików w stylu klasycznym. W imprezie, w której uczestniczyło 210 zawodników, reprezentujących 47 klubów z całej Polski bardzo dobrze spisali się młodzi klasycy z Lubelszczyzny, zdobywając pięć medali.

Wicemistrzami kraju zostali Dawid Hawryluk z chełmskiego Cementu-Gryfa (kategoria wagowa do 57 kg), a także duet zawodników JLKS Olimp Janów Lubelski - Igor Flis (75 kg) oraz Jakub Gajór (85 kg).

Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast dwójka przedstawicieli lubelskiego Sokoła. Trzeci w wadze do 35 kg był Matvi Bezrukyi, a brązowy krążek w kategorii do 38 kg wywalczył Roman Bezrukyi.

W klasyfikacji generalnej województw lubelskie uplasowało się na siódmej pozycji (72,5 kg). Triumfowało mazowieckie (131 pkt.), przed pomorskim (104 pkt.) i śląskim (102 pkt.).