Sukcesy zawodników i zawodniczek z województwa lubelskiego w sportach walki

Za nami niezwykle udany weekend z udziałem zawodników i zawodniczek z klubów województwa lubelskiego w sportach walki. Przedstawiciele z regionu z powodzeniem rywalizowali w krajowych czempionatach w sumo i kickboxingu oraz Pucharze Polski w zapasach w stylu wolnym.

Reprezentanci Lubelszczyzny znakomicie zaprezentowali się w mistrzostwach Polski seniorów i juniorów w sumo, stając kilkanaście razy na podium. Czempionat odbył się w Krotoszynie.

Mistrzynią Polski seniorek w wadze do 55 kg została Marta Gruszkiewicz z Sorgi Zamość, natomiast w zmaganiach juniorek złote krążki wywalczyły koleżanka klubowa Gruszkiewicz - Agata Kucner (60 kg) oraz Alicja Nowosad z Agrosu Zamość, startująca w kategorii wagowej do 70 kg oraz w open. Na drugim miejscu uplasowała się zaś Małgorzata Muca z zamojskiego Agrosu, rywalizująca w wadze +75 kg. Zamościanka była także trzecia w kategorii open.

Dobrze spisali się także juniorzy z regionu. Na najwyższym stopniu podium stanął Ireneusz Głowacki z Sokoła Lublin (55 kg), a wicemistrzem kraju został Max Kupiec z Legionu Zamość (80 kg). Z brązu cieszyli się ponadto przedstawiciele lubelskiego Sokoła: Regina Watras, Wiktoria Chołodowska, Kacper Berejowski, Krystian Michna oraz Jakub Flak z Agrosu Zamość.

Cezary Osieł wrócił z brązowym krążkiem
Z kolei w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się mistrzostwa Polski seniorów oraz juniorów w kickboxingu w wersji low kick. W czempionacie, w którym wystartowało blisko 400 zawodników i zawodniczek z 92 klubów na najniższym stopniu podium stanął Cezary Osieł, reprezentujący Sportowy Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej.

Lublinianin zdobył brązowy medal w kategorii wagowej do 60 kg wśród seniorów. Czarek walkę o medal wygrał przed czasem, pokonując przez KO w pierwszej rundzie Adriana Fryska (KS Czerwony SMOK Poznań). Potyczkę o finał przegrał natomiast na punkty z Wojciechem Urbanowiczem z KS Pretorium Poznań.

Dziewięć medali w Pucharze Polski kadetów
W Kołobrzegu rozegrano zaś 2. Puchar Polski kadetek i kadetów w stylu wolnym. Dziewczęta z Lubelszczyzny pięciokrotnie stawały na podium. Druga w wadze do 43 kg była Natalia Orzyp, a trzecia Roksana Strawczyńska z LUKS Stróża. Srebro zdobyła Anna Flis z Suplesu Kraśnik (57 kg), natomiast brąz Oliwia Ożarowska z Cementu-Gryfa Chełm (49 kg) oraz Julia Partyka z kraśnickiego Suplesu (73 kg).

Z kolei w zmaganiach chłopców świetnie spisali się kadeci Suplesu Kraśnik: Daniel Pietroń był pierwszy w wadze do 48 kg, a jego klubowy kolega Wojciech Kurzyna triumfował w kategorii do 60 kg. Z brązowych medali cieszyli się ponadto: Oskar Żukowski z Iskry Spiczyn (45 kg) oraz Eryk Michalak z Suplesu Kraśnik (71 kg).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0