Sumo: Reprezentanci lubelskiego Sokoła z powodzeniem walczyli w zawodach Pucharu Polski

Anna Lemke (Sokół Lublin) na drugim stopniu podium podczas dekoracji zawodniczek w kategorii wagowej 80 kg seniorek archiwum klubu
W dniach 15-16 lutego rozegrano w Krotoszynie Puchar Polski seniorów i juniorów w sumo. Bardzo dobrze w imprezie zaprezentowali się zawodnicy Sokoła Lublin, którzy stawali siedmiokrotnie na podium.

– Na szczególne słowa uznania zasłużyła Jagoda Mazurek, która potwierdziła swoją dominację na krajowym podwórku, jak i również powracający po kontuzji Rafał Boryc – informuje Krzysztof Boryc, szkoleniowiec Sokoła Lublin.

Mazurek wywalczyła ogółem w zawodach trzy złote medale: w kategoriach 95 i powyżej 95 kg seniorek oraz + 70 kg juniorek. Boryc natomiast nie miał sobie równych w wadze 70 kg seniorów. W rywalizacji seniorskiej dwa krążki przypadły ponadto Annie Lemke, która zdobyła srebro w kategorii 80 kg oraz brąz w wadze 72 kg.

Wśród juniorów trzecią lokatę w kategorii 70 kg zajął Paweł Danys, plasując się dodatkowo na piątym miejscu w wadze 80 kg.

Wszyscy lublinianie są podopiecznymi trenera Krzysztofa Boryca.

Codziennie rano najświeższe informacje z Lubelszczyzny prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera