Susza w woj. lubelskim. Silny wiatr powoduje zamiecie pyłowe. Zobacz zdjęcia

EP
Zamieć pyłowa w powiecie bialskim
Zamieć pyłowa w powiecie bialskim screen
Lubelscy rolnicy alarmują: mimo ostatnich opadów, na polach jest bardzo sucho. Problem dobitnie obrazuje nagranie ze wsi Kijowiec w powiecie bialskim. Na nieobsianych polach intensywny wiatr porywa pył i tworzy zjawiska typowe dla pustyń.

Do bardzo intensywnej zamieci pyłowej doszło w czwartek rano na polach we wsi Kijowiec w powiecie bialskim.

- Miejscami widzialność była ograniczona do zera - mówi Paweł Reducha, autor nagrania. Mieszkaniec powiatu bialskiego przyznaje, że tego typu zjawiska są w okolicy coraz częstsze. - Susze, które z roku na rok nas nawiedzają, przybierają na intensywności - mówi.

Kiedy spadnie deszcz?

Synoptycy prognozują, że w woj. lubelskim przelotny deszcz spadnie dopiero w najbliższą niedzielę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie podaje, że niewielkie opady możliwe są także w poniedziałek i wtorek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie