Świadkowie Jehowy nie zapukają do drzwi lublinian. - To trudny okres również dla nas - przyznają

Piotr Nowak
Piotr Nowak
Kongres na Arenie Lublin w 2019 r. Więcej zdjęć ->> TUTAJ
Kongres na Arenie Lublin w 2019 r. Więcej zdjęć ->> TUTAJ Łukasz Kaczanowski
Ograniczenia dla uczestników spotkań religijnych wpłynęły też na życie świadków Jehowy. Każdego roku wyznawcy organizowali w Lublinie trzydniowe spotkanie modlitewne, które poprzedzała akcja promocyjna. Wierni pukali do drzwi mieszkańców województwa i osobiście zapraszali ich na kongres. W tym roku, z powodu epidemii koronawirusa zrezygnowali z akcji.

- Stosując daleko idące środki prewencji, zreorganizowaliśmy działalność religijną, która obecnie jest prowadzona za pomocą różnych systemów wideokonferencji i telekonferencji. W taki sposób pomagamy także osobom, które szukają duchowego pocieszenia i biblijnych odpowiedzi na życiowe pytania - wyjaśnia Robert Warda, lokalny przedstawiciel świadków Jehowy.

Przypomina, że epidemie są nieodłącznym elementem proroctw biblijnych, na które powołują się wierni.

- Dlatego pilnie monitorujemy sytuację i czujemy się zobowiązani do ścisłego przestrzegania zaleceń służb medycznych. Ze względów bezpieczeństwa i w ramach poparcia walki z wirusem czasowo zawieszona została publiczna działalność ewangelizacyjna i głoszenie od domu do domu - mówi Robert Warda, rzecznik Kongresu Świadków Jehowy.

Kongres jest organizowany w Lublinie co roku. Uczestniczy w nim około 12 tys. osób. W trakcie wydarzenia zwykle odbywa się także chrzest nowych wiernych. W tym roku z powodu trwającej pandemii zapraszanie na to wydarzenie będzie przebiegać w innej formie niż dotychczas.

- W minionych latach drukowane zaproszenia proponowane były wszystkim osobom napotkanym przez świadków w publicznej działalności ewangelizacyjnej. W tym roku świadkowie będą wysyłać zaproszenie w formie elektronicznej z serwisu jw.org rodzinie, znajomym i osobom zainteresowanym – zapowiada Robert Warda.

Inaczej będzie też wyglądać sam kongres. Nie odbędzie się na Arenie Lublin, ale wszyscy chętni będą mogli skorzystać z przygotowanego programu. Zostanie on zamieszczony na stronie internetowej w formie sześciu sesji audycji telewizji JW Broadcasting. Nagrania ukażą się w lipcu i sierpniu.

Kongres świadków Jehowy w Lublinie. Chrzest nowych wiernych ...

iPolitycznie - Dominik Tarczyński - skrót 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie