Światowy kontrakt za ponad 100 milionów złotych. Galvatek Polska Sp. z o.o. poszukuje inżynierów

Materiał informacyjny Galvatek Polska Sp. z o.o.
Lubelscy inżynierowie mają szansę wziąć udział światowym projekcie technologicznym. Galvatek Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, dostawca urządzeń do obróbki powierzchni, podpisał właśnie rekordowy kontrakt w Arabii Saudyjskiej.

Tu podaj tekst alternatywny

Światowy projektant i dostawca urządzeń do obróbki powierzchni, przygotowywał tę umowę od blisko ośmiu lat, zaś jej suma opiewa na ponad 100 milionów złotych i stanowi największą kwotę transakcji w historii spółki. Zakres dostawy obejmuje automatyczne linie do mycia silników odrzutowych, linie do obróbki powierzchni i oczyszczalnię ścieków. Umowa obejmuje również produkty od partnerów Galvatek, takie jak linie kontroli badań nieniszczących, malarnię i urządzenia do obróbki mechanicznej.

Jak widać transakcja ma znaczący zakres, a sam projekt stawia przed nami niebagatelne wyzwania technologiczne oraz logistyczne. Chcemy zaprosić do prac nad tym projektem lubelskich inżynierów. Jesteśmy otwarci na współpracę z fachowcami z całej Polski, jednak wierzymy, że współpraca z osobami wywodzącymi się z Lubelszczyzny, zaowocuje wymaganymi przez naszego kontrahenta efektami – mówi Sebastian Kobus, dyrektor naczelny Galvatek Polska Sp. z o.o.

Umowa otwiera lubelskiej spółce Galvatek Polska i współpracującym z niej inżynierom drzwi do kolejnych projektów, ponieważ Arabia Saudyjska ogłosiła niedawno, że zainwestuje ponad 100 miliardów euro w rozwój sektora lotniczego.

Wierzymy, że umowa otworzy inne możliwości na rynku Arabii Saudyjskiej. Aktualnie pracujemy nad ofertami wewnątrz tego obszaru. Dotyczy to między innymi zamówienia na kolejną linię do obróbki powierzchni w zakładzie konserwacji turbin gazowych w tym kraju – podkreśla Sebastian Kobus.

Galvatek Polska Sp. z o.o. należy do finśkiej Spółki Oy Galvatek Ab z siedzibą w Lahti i specjalizuje się w dostarczaniu w pełni zautomatyzowanych linii do obróbki powierzchni i oczyszczalni ścieków. Duża część obrotów Galvatek pochodzi z zamówień dla międzynarodowego przemysłu lotniczego. Spółka została założona w 2001 roku i aktualnie zatrudnia 10 pracowników, ale w związku z otrzymanymi zamówieniami planuje znacznie rozszerzyć zatrudnienie.

Grupa Galvatek działa na arenie międzynarodowej i dostarczyła urządzenia do ponad 30 krajów. Od 2019 roku Galvatek jest własnością John Cockerill, belgijskiej Korporacji dostarczającej urządzenia i technologie do obróbki metali. Oprócz umowy z klientem z Arabii Saudyjskiej, Grupa Galvatek podpisała niedawno umowę na dostawę dwóch linii obróbki powierzchni do produkcji części do silników lotniczych w Stanach Zjednoczonych.

Umowy z Arabią Saudyjską i Stanami Zjednoczonymi są kontynuacją innych międzynarodowych umów Grupy Galvatek z tego roku. Na przełomie roku firma podpisała umowę na dostawę linii do anodowania w Danii, linii do produkcji części śmigłowców na Węgrzech, linię mycia i remontów silników lotniczych w Chinach oraz linię obróbki części silników lotniczych w Polsce – wylicza dyrektor naczelny Galvatek Polska Sp. z o.o.

Spółka rozpoczęła właśnie rekrutację pracowników do nowych projektów. Poszukuje inżynierów projektantów, inżynierów projektu oraz inżynierów budowy maszyn z Lublina i całej Polski, którzy pragną rozwijać się w międzynarodowej społeczności. Chętni do rozwoju i pracy na najwyższym poziomie zaawansowania technologicznego mogą wysyłać CV na adres: [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie