Świetni Jurecki i Jurasik - "Wentyle" rozbili Hiszpanów!

RedakcjaZaktualizowano
32 do 26 i świetny mecz naszych reprezentantów. Polacy fantastycznie grali w ataku - przez cały mecz utrzymywali bezpieczną przewagę nad brązowymi medalistami olimpijskimi z Pekinu. Teraz polscy zawodnicy mogą się już praktycznie szykować do gry o medale.

Wynik i statystyki LIVE

Polacy wygrali mecz z niepokonaną dotąd Hiszpanią nadspodziewanie łatwo, dzięki skutecznej grze w obronie i ataku oraz równej, wysokiej dyspozycji całego zespołu. Zwycięstwo Polaków sprawiło, że nasi zawodnicy są już prawie pewni awansu do półfinału rozgrywanego w Austrii turnieju.

Polacy rozpoczęli bardzo dobrze, od szybko zdobytej bramki przez Mariusza Jurasika. Gra była wyrównana, ale to Polacy potrafili wyjść tuż przed upływem dziesięciu minut na dwubramkowe prowadzenie - 5:3.

Na półmetku pierwszej części gry "biało-czerwoni" utrzymywali przewagę, a wkrótce, po dwóch znakomitych akcjach Jurasik i Michał Jurecki podwyższyli na 9:5. Zespół Bogdana Wenty nie zwalniał tempa i na pięć minut przed przerwą tablica pokazywała wynik 12:7. Ostatecznie pierwsze pół godziny walki dało Polakom cztery punkty przewagi. W drugiej połowie nasi "ręczni" sumiennie punktowali przeciwników.

Bramki dla "biało-czerwonych" strzelało aż 11 zawodników. Najwięcej goli zdobył Bartosz Jurecki - sześć. Pięć bramek dołożył Mariusz Jurasik, a po trzy - Tomasz Tłuczyński, Bartłomiej Jaszka, Tomasz Rosiński, Krzysztof Lijewski i Michał Jurecki. Dla Hiszpanów siedem trafień zanotował Iker Romero.