Świetny występ Wilsona w zwycięskim meczu koszykarzy Pszczółki Startu w Bydgoszczy z Astorią

Najlepszy występ w barwach Polskiego Cukru Pszczółki Startu Elijah’y Wilsona pomógł lubelskiej drużynie odnieść zwycięstwo w Bydgoszczy nad Astorią 89:82. Amerykanin zdobył 25 punktów przy 90-procentowej skuteczności z gry.

Dla Startu mecz w Bydgoszczy nie miał już znaczenia. Natomiast gospodarze walczą o play-offy i potrzebują zwycięstw. Rywale od pierwszej minuty bardzo mocno wyszli w obronie i utrudniali lublinianom wprowadzenie piłki do gry. Podwajali i naciskali na całym boisku, ale gracze Startu wykorzystywali ich błędy w ustawieniu i po trzech minutach był remis 10:10.

Koszykarze Astorii długo byli bezbłędni w ataku. Dopiero ich ósmy rzut okazał się niecelny. Ale i goście nie marnowali swoich okazji. W efekcie w 8. minucie bydgoszczanie byli lepsi tylko o trzy punkty (21:18). Ale zanim zakończyła się się ta część, Astoria szybko odskoczyła na 9 punktów (28:17)

W połowie drugiej kwarty, po punktach Jimmiego Taylora oraz Andre Walkera, lubelski zespół doprowadził do remisu 35:35 i miał szansę wyjść na prowadzenie. Do przerwy wygrywali jednak podopieczni trenera Artura Gronka (47:40). Obie drużyny rzucały na podobnej skuteczności. Astoria przeważała natomiast w zbiórkach. Elijah Wilson w pierwszych 20 minutach meczu oddał trzy rzuty (dwa zza łuku) i zdobył osiem punktów. Po przerwie rozkręcił się na dobre.

W 24. minucie najpierw Wilson trafił „trójkę”, a następnie asystował przy rzucie za trzy punkty Clevelanda Wilsona. Start po raz pierwszy wtedy objął prowadzenie (51:49). Najwyższą przewagę czerwono-czarni uzyskali w 27. minucie, po punktach Mateusza Dziemby – 61:54.

Zdeterminowani gospodarze odzyskali jednak prowadzenie. Na początku czwartej kwarty mieli cztery punkty przewagi. W 37. minucie był remis 77:77. Dwie kolejne akcje punktami zakończył Dziemba. Astoria odpowiedziała rzutami wolny, ale wtedy z dystansu celnie przymierzył Wilson. W ostatnich sekundach bydgoszczanie popełnili dwa proste błędy i nie byli w stanie już wyrwać wygranej z rąk koszykarzy Startu.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz – Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 82:89 (27:22, 20:18, 15:23,20:26)

Astoria: Washpun 18, Zębski 12, Cavars 12, Chyliński 9, Camphor 8, Pluta 8, Nizioł 7, Herndon 5, Krasuski 3. Trener: Artur Gronek

Start: Wilson 25, Melvin 17, Walker 10, Scott 9, Taylor 8, Dziemba 8, Kostrzewski 6, Szymański 4, Pelczar 2, Jeszke. Trener: Tane Spasev

Sędziowali: Michał Chrakowiecki, Tomasz Trojanowski, Tomasz Tomaszewski