MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejny przegląd filmowy w Wiązownicy-Kolonii. Seans miał miejsce w stodole

Maciej Barwinek
Maciej Barwinek
Dobre humory podczas przeglądu filmowego dopisywały.Zobacz więcej zdjęć>>>
Dobre humory podczas przeglądu filmowego dopisywały.Zobacz więcej zdjęć>>>PasjoDzielnia
W sobotę w Wiązownicy-Kolonii odbył się Przegląd Najlepszych Niezależnych Krótkich Filmów Świata nagrodzonych podczas 17 Festiwalu Grand OFF.

Przegląd filmowy w Wiązownicy-Kolonii

Był to już siódmy przegląd zorganizowany w klimatycznej stodole należącej do Fundacji PasjoDzielnia.

- Przeglądy filmów krótkometrażowych to coś z czym się mocno utożsamiamy. Za każdym razem staramy się by widzowie wynieśli coś więcej z filmu niż sam obraz i dźwięk, dlatego nasze przeglądy zawsze połączone są z dyskusjami, które pozwalają poznać szerszy kontekst filmu oraz poznać pierwsze opinie odbiorców o danej produkcji. W tym roku podobnie jak w roku ubiegłym przegląd oraz dyskusję prowadziła Jolanta Prochowicz filozofka, feministka, aktywistka społeczna, ekspertka do spraw komunikacji międzykulturowej, oraz języka inkluzywnego (włączającego), założycielka Fundacji Camera Femina, dyrektorka „Demakijażu” – Festiwalu Kina Kobiet”

- mówi Wiola Piwowarska prezeska PasjoDzielni.

Festiwal Grand OFF to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna, z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie. Powołane do życia w 2006 Światowe Nagrody Filmowe Niezależnych GRAND OFF to wydarzenie kulturalne, które zwraca uwagę na zjawisko kina niezależnego i nadaje mu odpowiednią rangę, powagę i prestiż.

Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez profesjonalną Komisję Nominacyjną do nagród w jedenastu kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski.

Filmy nominowane ocenia międzynarodowa Kapituła składająca się z ponad 80 znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z ponad 30 krajów.

- Ten wieczór był wyjątkowy również za sprawą oprawy muzycznej. W tym roku na scenie PasjoDzielni gościliśmy kapelę Prądy Błądzące (skład: Ewa- perkusja, Luke- bass, Smoku-gitara, Roman -gitara, wokal ). Ich muzyka to wypadkowa fascynacji członków zespołu i słychać w niej takie gatunki jak punk rock, reagge, ale również elementy innych stylów. Całe wydarzenie odbyło się dzięki partnerstwu z Fundacją Magovox - dodaje Wiola Piwowarska.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pierwszy trening kadry Michała Probierza przed EURO 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie