Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sylwester 2012 w Lublinie: Jak zadbać o urodę?

Barbara Wójtowicz
Katarzyna Majbrodzka z Instytutu Urody La J'adore
Katarzyna Majbrodzka z Instytutu Urody La J'adore Małgorzata Genca
Z Katarzyną Majbrodzką z Instytutu Urody La J'adore o przygotowaniach do sylwestrowej nocy, przepisach na domowe maseczki oraz co zrobić , by w tę wyjątkową noc olśniewać wyglądem, rozmawia Barbara Wójtowicz.

Przez cały rok jesteśmy zabiegane, nie mamy czasu zadbać o urodę, a w ostatni dzień roku każda z nas chce wyglądać wyjątkowo. Czy te nasze zaniedbania da się jeszcze jakoś nadrobić?
Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią ilość snu i wypoczynek. W dobry nastrój, który jest podstawą świetnej zabawy, wprowadzi nas relaksująca kąpiel z aromaterapią. Tego dnia można sobie pozwolić też na peeling ciała i nawilżenie skóry. Jeśli przy przekopywaniu szuflady z zapomnianymi kosmetykami nie znaleźliśmy żadnego peelingu do twarzy, ani do ciała, nie trzeba od razu biec do sklepu. Ze składników, które znajdziemy we własnej lodówce albo spiżarni, sami przyrządzimy mieszanki służące doskonale do wszystkich celów. Prosty peeling cukrowy to słodka kuracja, która pozwoli usunąć martwy naskórek, unikając zbyt intensywnego ścierania. Wystarczy połączyć dwie części cukru z jedną częścią lotionu do ciała, kremu lub olejku. Mieszamy to na gęstą pastę i nacieramy nią dłonie oraz stopy a następnie dokładnie spłukujemy. Nadmiar przechowujemy w szczelnie zamkniętym słoiku, który można przechowywać przez tydzień. Zamiast olejku kosmetycznego można użyć doskonałej bazy, jaką jest oliwa. Dodajemy do niej odrobinę startej skórki cytrynowej dla zlikwidowania nieprzyjemnego zapachu. Jeśli używamy oleju z orzechów włoskich, arachidowych czy migdałów, razem z cukrem powinniśmy dodać parę kropli wanilii, żeby otrzymać peeling pięknie pachnący deserem.

Czy istnieją takie zabiegi, które natychmiast widocznie poprawiają wygląd skóry?
Przykładem są zabiegi pielęgnacyjne w gabinecie kosmetycznym takie jak mezoterapia bezigłowa. Polega ona na użyciu specjalnej fali elektromagnetycznej występującej w postaci impulsów. Dociera ona do wnętrza skóry, jak również poprzez błonę komórkową do wnętrza komórki, co powoduje, że terapia jest bardzo efektywna. Wprowadzanie odpowiednich ampułek za pomocą mezoterapii sprawia, że skóra regeneruje się, nawilża, ujędrnia i wygładza. Z kolei "zabiegi bankietowe", to zabiegi pielęgnacyjne, zawierające delikatny peeling, masaż oraz maskę nawilżająco-napinającą skórę, dzięki nim twarz będzie wyglądała świeżo, a zmarszczki będą mniej widoczne.

Na którą część ciała powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?
Oczywiście na wszystkie, ale szczególnie twarz i dłonie. Dłonie są często zaniedbywane, a nietrudno o nie zadbać. Należy pamiętać, by przy sprzątaniu używać gumowych rękawic, a raz w tygodniu przed snem smarować dłonie grubą warstwą kremu i nakładać bawełniane rękawiczki. Raz w tygodniu możemy zafundować sobie także kąpiel w oleju - końce palców na pięć minut zanurzamy w miseczce z lekko podgrzanym olejem ze słodkich migdałów. Taka kąpiel uelastycznia łamliwe paznokcie. Bez kłopotu można przyrządzić w domu także olejek do paznokci. Mieszamy 7 ml oleju rycynowego i 3 ml olejku z bergamotki.

Na jakie zabiegi możemy sobie pozwolić na kilka dni przed imprezą?
Na zabiegi pielęgnacyjne twarzy, które nie podrażnią zbyt mocno skóry (kawitacja, sonoforeza, mezoterapia bezigłowa, zabiegi regenerujące, liftingujące, nawilżające), a także przedłużanie i zagęszczanie rzęs, manicure, pedicure, depilacja woskiem, henna i regulacja brwi. Należy jednak unikać oczyszczania manualnego, mikrodermabrazji oraz eksfoliacji kwasami, ponieważ mogą doprowadzić do podrażnienia oraz miejscowego złuszczania naskórka. Solarium można zacząć odwiedzać około dwóch do trzech tygodni przed sylwestrem (co drugi dzień do uzyskania pożądanego efektu). Peelingi kwasami, mikrodermabrazę oraz oczyszczanie trzeba wykonać najpóźniej dwa tygodnie przed imprezą, na depilację też lepiej zdecydować się kilka dni wcześniej.

Co zrobić, jeśli dwa dni przed balem zastosujemy kosmetyk, który wywoła podrażnienie? Czy można je jakoś zamaskować, czy trzeba się wybrać do dermatologa?
Jeśli jest to podrażnienie a nie uczulenie można wybrać się na łagodzącą maskę do gabinetu kosmetycznego, natomiast jeśli jest to uczulenie najlepiej skonsultować się z dermatologiem. Kojące działanie dla podrażnionej skóry przynoszą także maseczki przygotowane w domu, na przykład maseczka z dyni. Kawałek dojrzałej dyni obieramy, a następnie ucieramy na tarce. Tak powstałą papkę nakładamy na podrażnione obszary skóry lub też na całą twarz. Pozostawiamy ją na 20 minut. Do łagodzenia podrażnień nadaje się także maseczka z nagietka. Do jej przygotowania potrzebujemy garść sproszkowanych kwiatów nagietka, łyżeczkę oliwy z oliwek, brzoskwinię, jabłko i ogórek. Jabłko i ogórek obieramy i ścieramy na tarce, a brzoskwinię obieramy i ugniatamy widelcem na talerzu. Do tej papki dodajemy resztę składników i mieszamy. Maseczkę nakładamy na twarz na 20 minut.

A jak dobrać kosmetyki, aby makijaż przetrwał całą imprezę?
Najlepiej udać się do profesjonalisty. Jeśli nie mamy na to czasu, trzeba pamiętać, że podstawą trwałego makijażu jest odpowiednio dobrany dorodzaju cery krem oraz trwały podkład. Na podkład nakładamy puder sypki. Dodatkowo możemy dodać bazę pod podkład oraz spray utrwalający na koniec makijażu.

Rozmawiała Barbara Wójtowicz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski