Symfoniczny hołd dla Wodeckiego w Centrum Spotkania Kultur

  Symfoniczny hołd dla Wodeckiego w Centrum Spotkania Kultur

  DS

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  ©Adam Wojnar/archiwum

  Po dobrze przyjętej trasie „Twój jubileusz” czas na nową odsłonę muzycznego hołdu dla Zbigniewa Wodeckiego. W sobotę w CSK usłyszymy jego największe przeboje w symfonicznych aranżacjach.

  ©Adam Wojnar/archiwum

  Zbigniew Wodecki to jeden z tych artystów, których rozpoznają pokolenia. I to nie tylko ze względu na udział w popularnych programach telewizyjnych, ale głównie za artystyczny dorobek.

  Muzyka towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Z wyróżnieniem ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie. Pod koniec lat 60. związał się z Piwnicą Pod Baranami i zespołem Anawa. Współpracował też z orkiestrą symfoniczną Polskiego Radia i Krakowską Orkiestrą Kameralną oraz z zespołem Ewy Demarczyk. W 1972 roku zadebiutował jako piosenkarz na festiwalu w Opolu. Od tamtej pory stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów.

  Zbigniew Wodecki zmarł w maju 2017 roku w wieku 67 lat.

  Kilka miesięcy po jego śmierci polscy wykonawcy zorganizowali pożegnalną trasę artysty „Twój jubileusz”, która była swoistym hołdem dla zmarłego przedwcześnie muzyka.

  - To było wyjątkowe wydarzenie na rynku muzycznym. Po jego wielkim sukcesie i w odpowiedzi na olbrzymie zainteresowanie zapraszamy do zupełnie nowej odsłony tego koncertu. „Wodecki Symfonicznie” - piszą organizatorzy.

  W projekcie usłyszmy m.in. Mateusza Ziółko, Łukasza Zagrobelnego, Natalię Świerczyńską, Pawła Okłę oraz Mariusza Patyrę, wirtuoza skrzypiec który jako jedyny Polak zwyciężył w Międzynarodowym Koncercie Skrzypcowym im. N. Paganiniego w Genui.

  Wykonawcom na scenie będzie towarzyszyć Polska Orkiestra Muzyki Filmowej pod dyrekcją maestro Przemysława Pasternaka oraz muzycy, którzy przez lata związani byli ze Zbigniewem Wodeckim.

  Podczas sobotniego koncertu w Centrum Spotkania Kultur usłyszymy dwadzieścia pięć największych przebojów a wśród nich m.in.: „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, „Zacznij od Bacha”, „Nad wszystko uśmiech Twój” czy „Z Tobą chcę oglądać świat”.

  Wodecki Symfonicznie
  CSK, Plac Teatralny 1
  sobota, godz. 17.00
  bilety - 99-299 zł


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Co za bzdura

  Jon (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Jaki hołd kto piszę takie brednie. Dobrze sprzedająca się muzyka i tyle. Zbudować napięcie chce piszący aby ludzie bilety kupili. Muzyka wodeckiego bez wokalu... słabe.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo