Szczypiorniści Azotów Puławy pokonali w wyjazdowym starciu ekipę Gwardii Opole

Szczypiorniści Azotów Puławy plasują się na czwartym miejscu w tabeli PGNiG Superligi fot. KS Azoty Puławy
Szczypiorniści Azotów Puławy pokonali w wyjazdowym starciu ekipę Gwardii Opole 30:26 (11:13) w meczu 19. kolejki PGNiG Superligi. Podopieczni trenera Bartosza Jureckiego dzięki wygranej umocnili się na czwartym miejscu w ligowej tabeli.

Przed wtorkowym meczem oba zespoły sąsiadowały ze sobą w tabeli ligowej. Goście z dwunastoma zwycięstwami i sześcioma porażkami, natomiast opolanie z jednym zwycięstwem mniej i jedną porażką więcej. To zapowiadało naprawdę spore emocje w tym spotkaniu, co zresztą potwierdziły wydarzenia na boisku.

Wynik meczu otworzył dla miejscowych Jankowski, jednak dwa kolejne trafienia zanotowali puławianie, wychodząc na prowadzenie 2:1. Najpierw z rzutu karnego celnie przymierzył Matulić, a następnie udanym rzutem popisał się Panić. W 9 minucie po dwóch z rzędach bramkach Jarosiewicza ekipa z Puław miała już dwie bramki zaliczki (4:2). Przez kolejne 4 minuty Azotom nie udało się jednak celnie trafić do bramki Gwardii, a gospodarze zanotowali serię 4:0 i w 13 minucie prowadzili 6:4. Do remisu po 7 doprowadził 2 minuty później Rogulski i od tego czasu gra toczyła się "bramka za bramkę". W 24 minucie był jeszcze remis 10:10, ale znowu Azoty przez 5 minut nie potrafiły pokonać opolskiego bramkarza i miejscowi tuż przed przerwą wyszli na 3-bramkowe prowadzenie (13:10). Wynik pierwszej połowy ustalił Prce.

Po zmianie stron Azoty szybko wyrównały po udanym rzucie Seroki (13:13). W 42 minucie był jeszcze remis po 19, ale dwie z rzędu bramki Panica dały Azotom prowadzenie 21:19. W 47 minucie goście mieli już 3 bramki przewagi (23:20). Gospodarze walczyli jednak ambitnie i 4 minuty później po trafieniu Tarcijonasa zmniejszyli straty do jednej bramki (23:24). Azoty ponownie odskoczyły na 27:23, gdy celnie przymierzyli kolejno Panić, Skrabania i Podsiadło. Po tym, jak w 58 minucie Rogulski bardzo ładnie trafił z koła dla puławian (24:28), praktycznie losy meczu zostały przesądzone. Rezultat spotkania na 30:26 ustalił Panić.

Nagrodę dla najlepszego zawodnika KPR Gwardii Opole odebrał Przemysław Zadura, kończąc mecz z dorobkiem 8 trafień. Z kolei po stronie puławian, najbardziej wartościowym graczem został uznany Łukasz Rogulski, autor 6 bramek dla Azotów.

KPR Gwardia Opole - Azoty Puławy 26:30 (13:11)
Gwardia: Malcher, Zembrzycki - Zadura 8, Jankowski 5, Zieniewicz 4, Siwak 4, Klimków 2, Mauer 2, Morawski 1, Lemaniak, Łangowski, Milewski, Tarcijonas, Zarzycki. Trener: Rafał Kuptel
Azoty: Bogdanow, Koszow - Panić 6, Rogulski 6, Podsiadło 5, Skrabania 4, Jarosiewicz 3, Prce 2, Seroka 2, Kaleb 1, Matulić 1, Grzelak, Łyżwa, Masłowski. Trener: Bartosz Jurecki
Sędziowali: Michał Fabryczny, Jakub Rawicki
Sekretarz: Mateusz Stonoga
Delegat: Grzegorz Budziosz.