Szczypiorniści Azotów Puławy zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski [ZDJĘCIA]

Krzysztof Nowacki, LUB
Sukces piłkarzy ręcznych Azotów Puławy. Po raz pierwszy zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski. Podopieczni Ryszarda Skutnika pokonali w sobotę Pogoń Szczecin 41:29 i w rywalizacji do trzech zwycięstw wygrali 3:1.

To był niezapomniany sobotni wieczór dla środowiska piłki ręcznej w Puławach. Trzecie zwycięstwo Azotów z Pogonią Szczecin zapewniło podopiecznym trenera Ryszarda Skutnika brązowy medal mistrzostw Polski! Pierwszy w historii Puław.

Po piątkowej wygranej na 2-1 w rywalizacji do trzech zwycięstw, w sobotę w puławskiej hali wyłącznie gracze i sztab szkoleniowy Pogoni Szczecin wierzyli, że nie będzie to ostatnie spotkanie. Na trybunach już przed rozpoczęciem meczu czuło się szczególną atmosferę i wyczekiwanie na upragniony medal.

A sobotnie starcie rozpoczęło się rewelacyjnie dla gospodarzy, którzy po pięciu minutach prowadzili… 5:0. Doskonała gra w tym fragmencie spotkania procentowała w dalszej części meczu, bo do 48. minuty przewaga puławian utrzymywała się w granicach 5-7 bramek. Zawodnicy Azotów grali z dużą pewnością siebie i dzięki temu obejrzeliśmy kilka efektownych akcji i widowiskowych bramek.

Pogoń jednak nie odpuszczała, szczecinianie walczyli o odrobienie strat i na boisku kilkukrotnie zaiskrzyło między zawodnikami obu drużyn.

Gdy w 55. minucie, przy stanie 36:28 dla Azotów, Ryszard Skutnik wziął czas, gospodarze zaczęli świętować. Później spiker wyczytywał nazwiska wszystkich graczy, a trybuny szalały. Po końcowym gwizdku na parkiet poleciały serpentyny i polał się szampan. Z głośników natomiast popłynął nieśmiertelny utwór grupy Queens "We Are The Champions". Bo puławianie, chociaż z brązem, mogą czuć się, jak mistrzowie.

- To, co wydarzyło się w tej hali, przejdzie do historii. Wielka radość i pierwszy medal dla Puław. Możemy się cieszyć i udać na zasłużone urlopy - mówił rozgrywający Piotr Masłowski.

Okazały puchar za trzecie miejsce w mistrzostwach Polski, jako pierwszy do góry wzniósł kapitan Azotów Mateusz Kus, dla którego był to ostatni mecz w barwach tej drużyny. Po ośmiu latach gry w Puławach Kus przechodzi do ekipy mistrza kraju Vive Kielce. W tym tygodniu rozstrzygnie się, czy w klubie zostanie trener Ryszard Skutnik, który objął zespół w trakcie rozgrywek i ze strefy spadkowej "wyciągnął" Azoty na podium.