Szczypiorniści Padwy Zamość przegrali wyjazdowe starcie ze Śląskiem Wrocław

MKS Padwa Zamość
Udostępnij:
Szczypiorniści Padwy Zamość przegrali na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 34:37, w meczu 13. kolejki Ligi Centralnej. Najskuteczniejszy w szeregach zamościan był Łukasz Szymański, zdobywca dziewięciu bramek.

Padwa zagrała we Wrocławiu osłabiona brakiem wielu podstawowych zawodników, udając się na ten mecz w zaledwie 9-osobowym składzie. Do stolicy Dolnego Śląska nie pojechali m.in. bramkarze Mateusz Gawryś i Krzysztof Kozłowski oraz Konrad Bajwoluk, Szymon Fugiel, Karol Małecki, Kacper Mchawrab, Ali Mehdizadeh i Hubert Obydź.

– Bez względu na to, jak to zabrzmi, po końcowym gwizdku czujemy niedosyt. Mimo opłakanej sytuacji kadrowej byliśmy naprawdę blisko zdobycia co najmniej punktu – mówi Marcin Czerwonka, szkoleniowiec Padwy Zamość.

– Pokazaliśmy ambicję, wolę walki, zespołowość i charakter. Widać było, że ta drużyna się wspiera. Łukasz Szymański z konieczności zagrał na prawym rozegraniu, Tomek Fugiel stanął na środku, ale żaden z nich nie narzekał, tylko robili swoje. Na kole robił, co mógł, Dawid Skiba. Naprawdę mimo porażki mam dla chłopaków słowa uznania za charakter – dodaje zamojski trener.

Zamościanie pomimo problemów kadrowych w 17. minucie, po dwóch bramkach z rzędu zdobytych przez Gabriela Olichwiruka, prowadzili 12:9. Po kwadransie gry tablica wyników pokazywała już jednak remis 15:15, a na przerwę gospodarze zeszli ostatecznie z 2-bramkową zaliczką (19:17).

Po zmianie stron, wrocławianie zbudowali jeszcze większą przewagę, prowadząc po 35. minutach 23:19. Przyjezdni nie poddawali się i jeszcze na osiem minut przed końcem starcia sprawa końcowego wyniku była otwarta, gdyż Śląsk wygrywał zaledwie jednym trafieniem (32:31). Końcówka należała już jednak do miejscowych, którzy zwyciężyli 37:34, inkasując trzy cenne punkty.

Padwa po trzynastu rozegranych meczach zajmuje dziesiątą pozycję w tabeli Ligi Centralnej, mając na koncie 14 pkt. (5 zwycięstw i 8 porażek). Liderem jest aktualnie ekipa Arged KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski (35 pkt. w 12 meczach).

Zamościanie w kolejnej serii spotkań zmierzą się u siebie z zespołem OKPR Warmia Energa Olsztyn. Potyczka została zaplanowana w sobotę, 29 stycznia (godz. 18).

Śląsk Wrocław – Padwa Zamość 37:34 (19:17)
Padwa: Proć – Szymański 9, T. Fugiel 7, Adamczuk 6, Puszkarski 6, Olichwiruk 4, Skiba 2, Sałach, Kłoda. Trener: Marcin Czerwonka