Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin pewnie pokonały w hali Globus Marcovię Marki. Zobacz zdjęcia

szupti
Lubelskie akademiczki w sezonie 2022/23 odniosły już cztery ligowe zwycięstwa
Lubelskie akademiczki w sezonie 2022/23 odniosły już cztery ligowe zwycięstwa Wojciech Szubartowski
Pierwszoligowe szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin odniosły czwarte ligowe zwycięstwo w sezonie 2022/23. Podopieczne trenerki Małgorzaty Roli pokonały w sobotę w hali Globus MKS Marcovię ROKiS Marki 34:23.

Akademiczki bardzo dobrze rozpoczęły sobotnią potyczkę, wychodząc w 3. minucie po rzucie Katarzyny Suszek na prowadzenie 3:0. Co prawda rywalki sześć minut później złapały kontakt z lubliniankami (4:5), ale w 22. minucie przewaga gospodyń wynosiła już pięć goli (11:6). Ostatecznie po premierowej odsłonie team trenerki Małgorzaty Roli był na plus cztery (14:10).

Po zmianie stron przyjezdne w 35. minucie zbliżyły się na jedną bramkę (13:14), jednak chwilę potem trzy gole z rzędu zdobyły miejscowe, prowadząc 17:13. W 48. minucie po trafieniu Weroniki Janczarek, lubelski zespół miał już 9-bramkową zaliczkę (26:17) i praktycznie było po meczu. W końcówce ekipa z Koziego Grodu powiększyła jeszcze swoją przewagę, wygrywając pewnie cały pojedynek 34:23.

Lublinianki po siedmiu rozegranych meczach mają na koncie 12 pkt. (4 zwycięstwa i 3 porażki), plasując się na czwartym miejscu w ligowej tabeli grupy C.

MKS AZS UMCS Lublin – Marcovia ROCKiS Marki 34:23 (14:10)
MKS AZS UMCS: Zgrzebnicka, Osowska – Byzdra 5, Leebe 4, Tomczyk 4, Rossa 3, Suwała 3, Suszek 3, Kuc 3, Janczarek 2, Owczaruk 2, Skubacz 2, Chodoń 1, Dąbska 1, Kawka 1, Kowalska. Trener: Małgorzata Rola