Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin rozgromione przez Kram Start Elbląg w Pucharze Polski

Nie było niespodzianki w środowym meczu 1/8 finału Pucharu Polski pomiędzy pierwszoligowym MKS AZS UMCS, a walczącym w ekstraklasie Kramem Start Elbląg. W konfrontacji w hali Globus elblążanki rozgromiły gospodynie różnicą aż 25 bramek, awansując do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Pojedynek rozpoczął się bardzo źle dla akademiczek, które po 15 minutach gry przegrywały już 0:12. Wcześniej parkiet przy pomocy masażysty musiała opuścić kontuzjowana Patrycja Szyszkowska, co dodatkowo skomplikowało i tak już niezwykle trudną sytuację kadrową miejscowych. Niemoc lublinianek przełamała dopiero w 16, minucie Jagoda Lasek, strzelając pierwszą bramkę dla zespołu MKS AZS UMCS.

W drugiej połowie podopieczne trenerki Izabeli Puchacz zaprezentowały się z nieco lepszej strony, ale doświadczone elblążanki dysponujące bardzo szerokim składem, cały czas dominowały na boisku. Przyjezdne największą przewagę osiągnęły w 57, minucie, prowadząc 26 bramkami (41:15).

Pomimo puszczonych aż 42 bramek kilka razy z dobrej strony pokazała się lubelska golkiperka Katarzyna Gruszecka, która w ostatnich dwóch minutach obroniła m.in. dwa rzuty karne, wykonywane przez Gerej i Stokłosę.

MKS AZS UMCS Lublin - Kram Start Elbląg 17:42 (6:24)
AZS UMCS: Gruszecka – Kozak 4, Nazar 3, Jarosz 3, Lasek 3, Rossa 3, Tatara 1, Szyszkowska, Markowicz, Wawrzonek, Horbowska-Zaranek. Trener: Izabela Puchacz
Start: Szywerska, Powaga – Świerżewska 7, Stokłosa 6, Grobelska 6, Jędrzejczyk 5, Balsam 4, Lisewska 3, Szopińska 3, Gerej 3, Kwiecińska 2, , Andrzejewska 2, Dankowska 1, Hawryszko, Waga, Muchocka. Trener: Andrzej Niewrzawa