Szczypiornistki MKS Lublin zremisowały w sparingu z HC Gomel. W piątek drugi mecz

W przedostatnim sparingu przed rozpoczęciem rozgrywek PGNiG Superligi piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin zremisował z HC Gomel 28:28. W piątek obie drużyny zagrają ze sobą raz jeszcze - o godz. 17 w hali przy Al. Zygmuntowskich.

Po pierwszej połowie lubelski zespół prowadził 18:16. W drugiej części mecz był wyrównany, a rywalki z Białorusi kilka razy doprowadzały do remisu. Na mniej niż minutę przed zakończeniem spotkania MKS Perła prowadził jedną bramką i był przy piłce.

Podopieczne trenera Roberta Lisa straciły jednak piłkę, a sędziowie dopatrzyli się jeszcze przewinienia Sylwii Matuszczyk przy próbie wyprowadzenia ataku przez rywalki. W konsekwencji Białorusinki z rzutu karnego ustaliły wynik sparingowej potyczki.

MKS Perła Lublin – HC Gomel 28:28 (18:16)