MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szkoła na Felinie niebawem zaprosi na pierwsze lekcje

Anna Paszkowska
Anna Paszkowska
Wykonawca rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 52 im. Marii Konopnickiej przy ul. Jagiełły zgłosił zakończenie robót. Wkrótce mają rozpocząć się odbiory. Uczniowie pierwsze lekcje w nowych salach będą mieć we wrześniu.

– Rozbudowa tej jednej z większych miejskich szkół o dodatkowe moduły – do zajęć lekcyjnych oraz nową część gastronomiczną, to kolejna ważna inwestycja w oświatę. Aktualnie w tej szkole uczy się ponad 650 uczniów, natomiast w nowej części znajdzie się miejsce dla dodatkowych 500 dzieci. Wszyscy uczniowie otrzymają też komfortowo wyposażony nowoczesny blok żywieniowy. To dla nas bardzo ważne przedsięwzięcie w kontekście rozbudowującej się dzielnicy Felin, które właśnie finalizujemy – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

- Nowy segment dydaktyczny oraz część gastronomiczna poprawi warunki kształcenia uczniów na Felinie, w kontekście rosnącej liczby mieszkańców w tej części miasta - zapowiadał Artur Szymczyk, za-prezydenta Lublina.

Nową infrastruktura szkolna to trzykondygnacyjny segment przeznaczony do zajęć lekcyjnych w kształcie litery “L”. Powstał on po stronie północno-zachodniej istniejącego już budynku Szkoły Podstawowej nr 52. Trzy kondygnacyjny segment ma około 960 metrów kwadratowych. Ponadto jeden poziom podziemny (790 metrów kwadratowych).

- Nowa część jest niezależna, ale połączona funkcjonalnie z istniejącą szkołą, korytarzami na wszystkich kondygnacjach w sposób zapewniający swobodną komunikację. Powstała nowa część budynku o takiej samej wysokości i gabarytach jak obiekt istniejący – przestronna, jasna i dobrze oświetlona, w dużej części przeszklona - opowiedziała o inwestycji Monika Głazik z biura prasowego ratusza.

W wybudowanej przestrzeni powstało 16 nowych klasopracowni wraz z zapleczem, częścią administracyjną, pomieszczeniami socjalnymi, łazienkami i salami ogólnego przeznaczenia. “Ruch to zdrowie”, także w myśl hasła została stworzona sala do gimnastyki korekcyjnej.

W szkole przy ul. Jagiełły powstał parterowy segment żywieniowy o powierzchni 550 metrów kwadratowych z nowoczesną kuchnią oraz stołówką, gdzie obiad w tym samym czasie będzie mogło zjeść ponad 180 głodnych uczniów.

- Nowa część gastronomiczna umożliwi przygotowanie i wydanie do 1500 obiadów dziennie - wyjaśniła Monika Głazik i dodała - Koncepcja opierała się na rozbudowie istniejącego pawilonu żywieniowego zlokalizowanego w części południowo-zachodniej budynku, a tym samym wykorzystaniu istniejącej infrastruktury związanej z działalnością żywieniową.

W nowym parterowym obiekcie na jednej kondygnacji znalazły się pomieszczenia, których przeznaczeniem jest miejsce na kuchnię i stołówkę szkolną - jadalnię. Znajdują się tam też pomieszczenia techniczne takie jak: zmywalnia, rozdzielnia i pokój socjalny. W piwnicy nowego obiektu zlokalizowano pomieszczenia magazynowe, a także zaplecze kuchenne. Zaplanowano w segmencie żywieniowym dostawę i montaż urządzeń wyposażenia kochani.

Prace nad oboma obiektami były prowadzone równolegle.

Obecnie w przygotowaniu jest zakup nowych mebli, pomocy dydaktycznych wyposażenia kuchni oraz zaplecza. Po tym budynek przygotowany do użytkowania i wraz z nowym rokiem szkolnym we wrześniu uczniowie zasiądą w świeżych salach, w których będą zdobywać wiedzę.

Inwestycja rozbudowy szkoły na Felinie kosztowała ratusz prawie 18 mln zł (zlecenie obejmowało też przygotowanie dokumentacji projektowej). Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 52 miała opóźnienie. Pierwszy termin zakończenia prac był przewidywany na koniec listopada 2022 roku. Na początku bieżącego roku wykonawca miał skończyć roboty budowlane 19 maja. 30 maja nowa infrastruktura jest gotowa i czeka na odbiory.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pierwszy trening polskich piłkarzy pod okiem 2500 kibiców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski