Szymon Szymonowicz stanął na podium międzynarodowego turnieju zapaśniczego w Warszawie

Szymon Szymonowicz (Cement-Gryf Chełm) na drugim stopniu podium
Szymon Szymonowicz (Cement-Gryf Chełm) na drugim stopniu podium matariały prywatne
Szymon Szymonowicz (Cement-Gryf Chełm) zanotował kolejny, wielki sukces w tym roku na zapaśniczych matach. Chełmianin, tym razem wywalczył drugą lokatę w kategorii wagowej do 87 kg, podczas Międzynarodowego Memoriału Władysława Pytlasińskiego w stylu klasycznym, który w niedzielę zakończył się w Warszawie.

20-letni Szymonowicz przegrał dopiero w finale, ulegając reprezentantowi Turcji Doganowi Goktasowi. Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast kolejny Polak Filip Kazimierczak (GKS Bełchatów) oraz Turek Ali Cengiz.

- Teraz przede mną zgrupowanie w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale i szlifowanie formy na kolejne zawody. Dziękuje wszystkim za wsparcie - mówi Szymon Szymonowicz, zawodnik Cementu-Gryfa Chełm.

Szymon Szymonowicz pomimo młodego wieku jest już niezwykle utytułowanym zapaśnikiem, który od wielu lat kolekcjonuje medale krajowych i zagranicznych imprez w tej dyscyplinie, w różnych kategoriach wiekowych. W 2020 roku reprezentant Cementu-Gryf sięgnął między innymi po złoto mistrzostw Polski juniorów w Raciborzu, a także zdobył w Radomiu tytuł wicemistrza kraju seniorów.

W Warszawie na siódmym miejscu w kategorii wagowej do 97 kg, sklasyfikowany został kolega klubowy Szymonowicza - Igor Shepetun. W wadze tej triumfował reprezentant Francji Melonin Noumonvi, który w potyczce finałowej pokonał Turka Suleymana Demirci. Brązowe krążki przypadły zaś Grekowi Laokratisowi Kesidisowi oraz kolejnemu zapaśnikowi z Turcji Doganowi Yilmazowi.

Biało-Czerwoni okazali się najlepsi w klasyfikacji drużynowej Międzynarodowego Memoriału Władysława Pytlasińskiego w stylu klasycznym, gromadząc 341 pkt. Polacy wyprzedzili reprezentacje Turcji (320 pkt.) i Francji (81 pkt.).