Szymon Żywko z AZS UMCS Lublin wywalczył złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w biegach przełajowych

Szymon Żywko (AZS UMCS Lublin) na najwyższym stopniu podium
Szymon Żywko (AZS UMCS Lublin) na najwyższym stopniu podium materiały organizatorów
Szymon Żywko (AZS UMCS Lublin) wywalczył złoty medal na dystansie 4,5 km, podczas Akademickich Mistrzostw Polski w biegach przełajowych, które zostały rozegrane w Supraślu. Zmagania w konkurencjach indywidualnych odbywały się na 3 i 6 km, wśród kobiet oraz 4,5 i 9 km, wśród mężczyzn.

Żywko pokonał linię mety w czasie 14.40, walcząc do samego końca o wygraną z Mateuszem Kondejem (AWF Warszawa), którego o sekundę wyprzedził na ostatnich metrach. Na najniższym stopniu podium na tym dystansie stanął natomiast Krzysztof Szymanowski (PWSZ Leszno), uzyskując siedemnaście sekund groszy czas od triumfatora.

Z kolei w rywalizacji kobiet na dystansie 6 km, wicemistrzynią kraju została Beata Klimek, reprezentująca Akademię Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Bialczanka osiągnęła rezultat 24.20, przegrywając jedynie z Magdaleną Trzeciak z UWM Olsztyn (23.50). Brąz w tej konkurencji przypadł zaś Annie Śleszyckiej z Uniwersytetu Medycznego Łódź (24.55).

W klasyfikacji generalnej pań triumfował Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, przed Uniwersytetem Śląskim w Katowicach oraz Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. W zmaganiach drużynowych panów bezkonkurencyjna okazała się natomiast Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, wyprzedzając Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie oraz Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie.