Taekwondo olimpijskie: Siedem medali zawodników z Lubelszczyzny w MP seniorów

Redakcja
Eryk Rodzik (Andros Puławy) został mistrzem Polski w kategorii -58 kg
Eryk Rodzik (Andros Puławy) został mistrzem Polski w kategorii -58 kg archiwum klubu
Siedem medali wywalczyli zawodnicy z klubów Lubelszczyzny podczas 30. jubileuszowych mistrzostw Polski seniorów w taekwondo olimpijskim (WTF), rozegranych w dniach 14-15 października w Lublinie.

Na starcie stanęło 98. zawodników w 16 kategoriach wagowych (8 kobiecych i 8 męskich). Impreza podobnie jak trzydzieści lat temu, odbyła się w Kozim Grodzie, mateczniku taekwondo w Polsce. Areną zmagań była hala Globus, przy ul. Kazimierza Wielkiego 10.

Mistrzem Polski w kategorii -58 kg został Eryk Rodzik z Androsa Puławy, wygrywając w pojedynku finałowym z Bartłomiejem Chmielewskim z AZS UWM Olsztyn. Na najniższym stopniu podium stanęli w tej wadze natomiast: Arkadiusz Mazur z Pegaza Końskie i Daniel Klimowski z AZS AWF Warszawa.

Srebro w wadze -63 kg przypadło zaś Patrykowi Rodzikowi z Androsa Puławy, który uległ w finale Michałowi Wielgoszowi z AZS UWM Olsztyn. Wicemistrzem kraju został również kolega klubowy Rodzika Adrian Filipek (-74 kg), przegrywając w walce finałowej z Bartoszem Kołeckim z AZS OŚ Poznań.

Brązowe krążki w lubelskim czempionacie zdobyli ponadto: Urszula Siliwoniuk z Huragana Międzyrzec Podlaski (-62 kg), Paulina Małek z ZS Bełżyce (-67 kg), Kamila Łukomska z KS Protektor Lublin (-73 kg) oraz Michał Bochenkiewicz z Androsa Puławy (-54 kg).

ZŁOCI MEDALIŚCI MP SENIORÓW
KOBIETY
-46 kg: Katarzyna Plona (AZS AWF Warszawa), -49 kg: Beata Przewłocka (AZS UWM Olsztyn), -53 kg: Anna Guzowska (Victoria Morąg), -57 kg: Emilia Dąbrowska (AZS AWF Warszawa), -62 kg: Klaudia Prusaczyk (AZS UWM Olsztyn), -67 kg: Katarzyna Wieczorek (AZS AWF Warszawa), -73 kg: Izabela Gadomska (AZS UWM Olsztyn), +73 kg: Natalia Rybarczyk (Grunwald Poznań)

MĘŻCZYŹNI
-54 kg: Jarosław Mecmajer (AZS OŚ Poznań), -58 kg: Eryk Rodzik (Andros Puławy), -63 kg: Michał Wielgosz (AZS UWM Olsztyn), -68 kg: Michał Łoniewski (AZS AWF Warszawa), -74kg: Bartosz Kołecki (AZS OŚ Poznań), -80 kg: Piotr Paziński (AZS AWF Warszawa), -87 kg: Marcin Cholajda (AZS Łódź), +87 kg: Piotr Hatowski (OSW Start Olsztyn)