Tandem lubelskiego Hetmana walczył w torowych mistrzostwach świata w Meksyku

W 2013 roku Michał Ładosz (z prawej) i Marcin Polak zostali w kanadyjskim Baie-Comeau mistrzami świata ze startu wspólnego, zdobywając ponadto brąz w jeździe na czas. archiwum zawodników
Tandem lubelskiego Hetmana: Michał Ładosz-Marcin Polak wywalczył dwie siódme lokaty podczas torowych mistrzostw świata w parakolarstwie. Czempionat globu w dniach 10-13 kwietnia został rozegrany w meksykańskim Aguascalientes. Ładosz jest pilotem lubelskiego tandemu, natomiast Polak zawodnikiem.

Lublinianie rywalizujący w klasie B zajęli siódmą lokatę w jeździe na czas na dystansie 1 km. W konkurencji tej bezkonkurencyjni byli reprezentanci Wielkiej Brytanii: Neil Fachie i Peter Mitchell, którzy ustanowili nowy rekord świata.

Michał Ładosz i Marcin Polak wywalczyli także podobną pozycję na dystansie 4 km na dochodzenie. W konkurencji tej triumfowali Australijczycy (Michael Curran, Matthew Formston), przed Hiszpanami (Ignacio Avila Rodriguez, Joan Font Alera) oraz Amerykanami (David Swanson, Clark Rachfal).

Lubelski tandem zajął ponadto 10. lokatę w sprincie.

Do tej pory lubelscy kolarze największe sukcesy odnosili na szosie. W ubiegłym roku w kanadyjskim Baie-Comeau zostali mistrzami świata ze startu wspólnego, zdobywając ponadto brąz w jeździe na czas. Tandem Hetmana w 2013 roku wywalczył także sześć złotych medali podczas mistrzostw Polski, stając również kilka razy na podium w zawodach Pucharu Świata.

Teraz lublinianie zebrali nowe doświadczenia w rywalizacji na torze i zdobyli cenne punkty w kwalifikacjach do igrzysk paraolimpijskich, które w 2016 roku odbędą się w brazylijskim Rio de Janeiro.