Taniec na linie, podwieszanie na włosach i dzikie Cyrkulacje. Ostatnia szansa, żeby zobaczyć akrobatów w akcji!

Anna Chlebus
Anna Chlebus
Łukasz Kaczanowski
Łukasz Kaczanowski
Za nami pierwszy z trzech spektakli, w których finaliści Konkursu Etiud Nowocyrkowych Cyrkulacje zaprezentują swoje fenomenalne umiejętności. Przed nami dwie godziny rozrywki najwyższej jakości. Artyści z całej Europy spotkali się w Lublinie, by na deskach CSK walczyć zarówno o opinię międzynarodowego jury, jak i publiczności - bo to ona w cyrku zawsze ma ostatnie słowo.

Już prawie od dekady Cyrkulacje wspierają swoim konkursem wszelkiej maści artystów cyrkowych, zapewniając im miejsce do zaprezentowania efektów swojej wieloletniej pracy przed międzynarodowym, eksperckim jury i żywiołową lubelską publicznością. To jednak także wielka szansa na spotkanie, nawiązanie nowych kontaktów i, przede wszystkim, błyskawiczny rozwój kariery artystycznej. Zwycięstwa w takich konkursach nieraz to być albo nie być, a publiczność także ma swoje do powiedzenia. Każdy z pokazów ma szansę na jedną z trzech nagród głównych oraz liczne nagrody specjalne - m.in. Nagrodę Najlepszy Trick, Nagrodę Publiczności, Nagrodę Mediów i nagrody ufundowane przez partnerów.

Co mają do pokazania tegoroczni finaliści?

Rozpoczną wspólnym, musicalowym niemalże numerem do cyrkowej "We will rock you" Queenu, później przyjdzie pora na pokazy indywidualne:

  • Duet KuMy, czyli Krzysztof Pacholik i Marcin Borkowski z Lublina zaczną lokalnie żonglerką połączoną ze tajemniczym spektaklem do muzyki elektronicznej, w którym sporą rolę odegra światło.
  • Dmytro Kulyk, pierwszy z przedstawicieli Ukrainy w swoim energetycznym i żywiołowym programie wystąpi na tzw. chińskim maszcie, czyli rurze zawieszonej w powietrzu.
  • Jeka "Rzeka" Dehtiarov , również z Ukrainy, popisze się połączeniem akrobatyki z z kołem cyra, na którym zatańczy w opasce zasłaniającej oczy.
  • Finka Vilma Suuraho specjalizująca się w akrobatyce powietrznej zaprezentuje taniec na luźnej linie - za swój największy cyrkowy sukces uważa zostanie artystką w rodzinie wysoko wykształconych inżynierów.
  • Ukrainka Dayana Nos jako jedyna z tegorocznego grona popisze się swoimi umiejętnościami stania na rękach, również na obrotowym podeście .
  • Filip Bogusławski z Polski na zajęcia z akrobatyki sportowej poszedł rekreacyjnie, na miejscu jednak zakochał się bez pamięci w szarfie wertykalnej i sztarabatach (pasach do podwieszania na rękach).
  • Również Polka Emilia Dawiec, studentka École Superiure des Arts du Cirque w Brukseli wystąpi w niezwykle dowcipnym, angażującym publiczność, uroczym programie łączącym elementy klaunady z kołem powietrznym.
  • Kadri Hansen z Estonii, stawiając na bardziej liryczne tony wyrazi siebie za pomocą języka bardziej abstrakcyjnego z użyciem tańca w powietrzu na kole, w którym sporą rolę odegra oszczędne oświetlenie potęgujące tajemniczość programu.
  • Litwinka Lyla Goldman, która rozpoczęła swoją cyrkową podróż od monocyklu użyje podczas swojego występu dwóch obfitych pasów szarf aerialowych, które w jej dłoniach zamienią się w niepowtarzalne, nieoczywiste rekwizyty.
  • Saila Jantunen z Finlandii pochwali się za to swoim własnym, unikatowym stylem chodzenia po linie łączącym łączącym energetyczną pracę nóg z szybkimi rytmicznymi podskokami do muzyki à la Moulin Rouge - nie zabraknie też urokliwych, humorystycznych akcentów.
  • Swobodnie do tematu podejdzie także Jakub Długosz z Polski, który żonglerkę kapeluszami połączy z puszczeniem oka do publiczności i ujmującym dystansem do siebie.
  • Ukrainiec Rodion Drahun zaprezentuje odmienne, poważne podejście do żonglerki, którą traktuje jako wytrwałą praca nad sobą i w zgodzie ze swoimi pragnieniami.
  • Ostatnia lecz bez wątpienia nie na ostatnim miejscu wystąpi Alina Grishkova z Ukrainy, która uprawia gimnastykę od dziecka – na pierwsze zajęcia poszła mając zaledwie osiem lat. Poza kołem zaprezentuje też unikatową umiejętność podwieszania na włosach.

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcia z piątkowego (7 października) spektaklu, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Najlepiej jednak zobaczyć tę ekwilibrystykę na żywo. Czekają na nas jeszcze sobotni (8 października) i niedzielny (9 października) spektakl na deskach CSK.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Dz PMM

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie