- Budowlę czekają teraz odbiory techniczne. Musimy też zamocować specjalne znaki ostrzegawcze i tablice informacyjne w dwóch językach: polskim i angielskim - wymienia Zygmunt Nasalski, dyrektor Muzeum Lubelskiego.
Jego zdaniem te wszystkie zadania uda się zrealizować jeszcze w tym tygodniu, tak by po 20 lipca wieża była już dostępna dla turystów.
Oprócz pięknej panoramy Lublina będą oni mogli podziwiać eksponaty zgromadzone w salach wieży obronnej.
Wiadomo, że zwiedzanie będzie się odbywać w grupach, maksymalnie 20-osobowych. - Ponieważ schody są strome i ciasne, zakładamy, że w jednym czasie na wieży będzie przebywać tylko jedna grupa. Wejścia planujemy co godzinę - tłumaczy Nasalski.
Cena biletów nie jest jeszcze znana, ale dyrekcja muzeum zapewnia, że nie będzie wysoka.
Przypomnijmy, że XIII-wieczna wieża pełniła głównie funkcje obronne. Od 1826 roku była też więzieniem. Taras widokowy, który powstał na jej szczycie, to tylko część zmian, które pociągną za sobą największy remont w historii Zamku Lubelskiego.
Obecnie trwa jego drugi etap, który ma się zakończyć w listopadzie tego roku. W ramach prowadzonych prac odnowione będą m.in. Brama Krakowska, Kaplica Świętej Trójcy, a także sam Zamek, w którym powstanie kawiarnia, pojawią się udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, a także mnóstwo multimedialnych nowości.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?