Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Targi piwne w Lublinie. Około 300 różnych piw na piątej edycji Lubelskich Targów Rzemieślniczych. Zobacz zdjęcia

Aleksandra Kaźmierczak
Lagery, IPA, stouty i wiele innych rodzajów piwa rzemieślniczego znaleźć można na tegorocznych Lubelskich Targach Piw Rzemieślniczych. W ofercie ponad 30 wystawców pojawiło się mnóstwo premier. - Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie - zapewnia Zbigniew Czerniak z Lubelskiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. Targi potrwają do niedzieli. Odbywają się w hali przy ul. Dworcowej.

- Na takie targi jest zapotrzebowanie. Ludzie szukają w piwie czegoś ciekawego. Wcześniej nie było miejsca, gdzie można by posmakować wielu browarów w jednym miejscu, a to wydarzenie jest okazją do spotkania się z przyjaciółmi przy dobrym piwie - mówił Zbigniew Czerniak, prezes lubelskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych oraz jeden ze współorganizatorów tegorocznej imprezy.

- Poza stoiskami, na których wystawiają się 34 browary i jedna cydrownia zaplanowaliśmy także wykłady merytoryczne oraz zabawy sportowe dla uczestników, na przykład mały konkurs piwnych strongmanów. W piątek i sobotę będą miały też miejsce półfinały bitew piwowarów domowych - zapowiedział Czerniak dodając, że rywalizacja będzie się odbywać w trzech kategoriach: chmiel, słód oraz drożdże.

Na targach można skosztować około 300 piw uwarzonych w różnych stylach. Nie brakuje też premier, które browary przygotowały przede wszystkim z myślą o lubelskich targach. Na beergeaków czeka m.in.: Astralny Żar z Browaru Harpagan, Grape Ale Rose od Pinty, a także DDH ATL Polish Hazy Double IPA w kolaboracji browarów Dziki Wschód i Incognito.

Tegorocznym rekordzistą w kwestii nowości jest jednak Browar Zakładowy, który na kranach ma aż 13 premier.

- Wydaje mi się, że naszym hitem na targach będą Sokowirówki: morelowa i wiśniowa. Ciekawe są też cztery piwa barley wine, które leżakowały w beczkach po winie - zachwala Łukasz Kropornicki z Browaru Zakładowego.

- Każdego roku staramy się uwarzyć coś nowego, aby każdy znalazł coś dla siebie - dodaje.

Piwosze mogą zaopatrzyć się także w gadżety takie, jak koszulki czy festiwalowe szklanki. Domowi piwowarzy mogą natomiast nabyć chmiele i słody, a także zasięgnąć porady przy stanowisku Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

Na tych, którzy zgłodnieją czeka osiem foodtrucków. Piątkowa część imprezy zakończy się o północy. W sobotę Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych rozpoczną się o godz. 12 i potrwają do północy. W niedzielę natomiast sprzedaż ruszy o godz. 12 i zakończy się o godz. 18.

Jednodniowe bilety na wydarzenie kupić można online na stronie tobilet.pl za 9 złotych bądź w kasie Targów Lublin za 10 złotych. Wstęp bezpłatny obowiązuje dzieci do lat 7 pod opieką osoby dorosłej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak Disney wzbogacił przez lata swoje portfolio?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski