Taśmy i rodzina Jarosława Kaczyńskiego. Kim są Karolina Tomaszewska, Gerald Birgfellner, Jan Maria Tomaszewski i Grzegorz Jacek Tomaszewski?

Agaton KozińskiZaktualizowano 
Najbardziej znane osoby spokrewnione z prezesem PiS-u to dotychczas Jan Maria Tomaszewski (z lewej), jego kuzyn, z którym się wychowywał, a także bratanica Marta Kaczyńska (z prawej) Karolina Misztal
Ujawnione w tym tygodniu nagrania rozmów Jarosława Kaczyńskiego stanowią dla niego poważny problem wizerunkowy, a także polityczny dla kierowanej przez niego partii. I pomyśleć, że wszystko z powodu jego dalekiej rodziny. Kim są Karolina Tomaszewska, Jan Maria Tomaszewski, Grzegorz Jacek Tomaszewski i Gerald Birgfellner?

"Krewni są jak piękny, górski krajobraz: najlepsze wrażenie robią z daleka” - Jarosław Kaczyński pewnie w ostatnich dniach docenił trafność tego powiedzenia. Wszystko z powodu nagrań, które od początku tygodnia publikuje „Gazeta Wyborcza”. W rozmowach oprócz prezesa PiS-u brały udział osoby z nim powiązane więzami krwi: daleki kuzyn Grzegorz Tomaszewski, córka jego innego kuzyna Karolina Tomaszewska. Dodatkowo jeszcze osoba, która wprawdzie więzi krwi z Kaczyńskim nie ma, ale też w kategorii „dalsza rodzina” się mieści - mąż Tomaszewskiej, austriacki biznesmen Gerald Birgfellner.

Wydawać by się mogło, że spotykając się w takim gronie prezes PiS może się czuć bezpiecznie. A jednak okazało się, że nie. Rozmowy dotyczące inwestycji na działce przy ul. Srebrna w Warszawie ujrzały światło dzienne. Dowiedzieliśmy się ze szczegółami o tym, w jaki sposób próba zbudowania dwóch bliźniaczych 190-metrowych wieżowców nie doszła do skutku. Przy okazji usłyszeliśmy, że Kaczyński - wcześniej starannie konstruujący swój wizerunek człowieka bez konta w banku i niekorzystającego z bankomatów - sprawnie porusza się w skomplikowanym świecie biznesu, rozumie mechanizmy zarządzania w gąszczu fundacji, spółek i spółek-córek. Tłumaczy Birgfellnerowi, dlaczego jest problem z zapłaceniem mu za jego usługi i nawet podrzuca propozycje rozwiązań (ugoda sądowa).

To wszystko były rozmowy z kategorii tajne przez poufne. Sam Kaczyński w ich trakcie podkreśla, że wypłynięcie treści tego spotkania do mediów mogłoby mieć druzgocący efekt dla PiS. A jednak się stało. Dziś treść rozmów znają wszyscy. Nikt za rękę nikogo nie złapał, ale wszystko wskazuje na to, że ich ujawnienie to efekt działań osób, o których prezes PiS mógł myśleć „moja rodzina”.

Nagrania z 2014 r. okazały się druzgocące dla PO. Czy podobny efekt będą miały taśmy, na których słychać prezesa PiS?

O tym, kto tworzy rodzinę Kaczyńskiego, wiadomo niewiele. Oczywiście, powszechnie znani są jego matka Jadwiga oraz brat Lech, jednak po ich śmierci powszechnie się przyjęło uważać, że Kaczyński pozostał sam, że oprócz córki Lecha Kaczyńskiego Marty oraz jej dzieci nie ma już nikogo bliskiego. W tym tygodniu wyszło na jaw, że jest jednak inaczej. Co więc wiemy o familii prezesa?

Kaczyńscy i Tomaszewscy

Od chwili śmierci Jadwigi Kaczyńskiej najbardziej znaną osobą spokrewnioną z prezesem PiS-u był Jan Maria Tomaszewski, jego kuzyn, z którym się wychowywał. Teraz opublikowane przez „Gazetę Wyborczą” nagranie bliżej przedstawia nam kolejne osoby z dalszej rodziny Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o Grzegorza Jacka Tomaszewskiego oraz Karolinę Tomaszewską. Kim są?

Jarosław Kaczyński nie jest sam: Bratanica zawsze go wspiera...

Żeby nie pogubić się w gąszczu nazwisk, drzewo genealogiczne rodziny Kaczyńskich i Tomaszewskich trzeba zacząć rysować od góry, czyli od matki byłego prezydenta i premiera. Jadwiga Kaczyńska miała starszą siostrę Marię, która wyszła za mąż za Stanisława Miedzę-Tomaszewskiego. Owocem ich związku był syn Jan Maria. Niemal rówieśnik Jarosława i Lecha. Chłopcy przez całe dzieciństwo utrzymywali bardzo bliskie relacje; odwiedzali się nawzajem w domach, spędzali ze sobą dużo czasu. Wpływ na to miała też osobowość samego Stanisława, żołnierza AK, bohatera z lat okupacji - a także ojca chrzestnego Lecha Kaczyńskiego. Wuj, którego opowieści bardzo chętnie słuchali, odegrał zresztą dużą rolę w życiu Jarosława i Lecha - bo to on (bez wiedzy i zgody ich rodziców) zgłosił ich do castingu do głównych ról w filmie „O dwóch takich, co ukradli księżyc”. Do dzisiaj nie brakuje spekulacji, czy obaj bracia odnieśliby takie sukcesy w polityce, gdyby nie wystąpili w ekranizacji książki Kornela Makuszyńskiego. Bez dwóch zdań, Stanisław Miedza-Tomaszewski był jedną z najważniejszych osób w ich dzieciństwie.

Jarosław Kaczyński - oświadczenie majątkowe: CBA odpowiada n...

Wuj miał młodszego o 11 lat brata, Jerzego Tomaszewskiego. On także zapisał piękną kartę w czasie okupacji, m.in. jako 14-latek w 1939 r. był łącznikiem podczas oblężenia Warszawy, później jako fotograf dokumentował powstanie. Po wojnie Jerzy Tomaszewski doczekał się dwóch synów: Konrada i Grzegorza Jacka Tomaszewskiego.
O Konradzie jest głośno od końca lat 90. W okresie rządu Jerzego Buzka został dyrektorem generalnym Lasów Państwowych. Ze stanowiska odwołano go w 2002 r., gdy premierem był Leszek Miller. Na to stanowisko wrócił dopiero w 2015 r., po tym, jak władzę w kraju objęło PiS.

Czy ten ponowny awans należy łączyć z jego pokrewieństwem z Kaczyńskim? Takich komentarzy nie brakowało po ogłoszeniu tej nominacji. Ile było w nich prawdy? Według nas

Wideo

Materiał oryginalny: Taśmy i rodzina Jarosława Kaczyńskiego. Kim są Karolina Tomaszewska, Gerald Birgfellner, Jan Maria Tomaszewski i Grzegorz Jacek Tomaszewski? - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 57

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
W
Waldi

Przepraszam pomyliłem się ojciec Karoliny Tomaszewskiej to Jan Maria Tomaszewski przepraszam za błąd.

W
Waldi

Nie chcę Komentować Tego artykułu bo kim są Karolina Tomaszewska i Jej ojciec Grzegorz Jan Tomaszewski oraz Gerard Bighfeler większość osób chyba wie chciałem napisać że czytałem w innym artykule że córka cioteczna Jarosława Kaczyńskiego wspiera swojego Austriackiego męża i to się chwali i widać jaka jest ta dziewczyna skoro potrafiła przeciwstawić się swojemu wujowi oraz ojcu który już w jakimś innym artykule odciął się od swojego zięcia bardzo dosadnie więc tym bardziej Gerard Bighfeler powinien się cieszyć ze ma wsparcie żony mimo że jej rodzina jest przeciwko niemu.

z
zztop

I tak właśnie będzie wyglądać tegoroczny maraton wyborczy...- otóż nie tak :) Taśmy odbiją się opozycji czkawką - a najbardziej ucierpi sam Pan Gerald Birgfellner. Zadziwia mnie "pomroczność jasna" i brak elementarnej wręcz znajomości prawa oraz płynących z prokuratury informacji wszelkiej maści "redaktorów" - Gerald Birgfellner przedstawił wystawioną pół roku temu fakturę na niebagatelną kwotę - a zgodnie z Polskim prawem podatkowym powinien od niej uiścić podatek VAT -fakt braku zapłaty niczego tutaj nie zmienia :) Jest już wiele prawomocnych wyroków skazujących, dla właścicieli firm budowlanych które nie uiściły stosownego podatku pomimo nieuzyskania zapłaty - nie widzę powodu aby Pan Gerald Birgfellner miał być potraktowany odmiennie ;) Pozwolę sobie też przypomnieć, że wystawiony przez Birgfellnera dokument to nie Faktura za wykonana pracę a RE-FAKTURA kosztów - a zatem, musi On udowodnić faktycznie poniesione koszty a z tym ma spory kłopot. Brak umów zarówno z Kancelaria Prawną jak i firmą budowlaną Strabag czy Gleeds Polska itd, itp... Przedstawiane nagrania zaś to jedynie fragmenty całości -z dostarczeniem całych nagrań jak i przypomnieniem sobie czym dokładnie ich dokonano Pan Gerald również ma spory kłopot. Na samych zaś nagraniach słyszymy jak składa korupcyjną propozycję Panu Kujdzie, a to ociera się o Art. 229 KK. Reasumując: na chwilę obecną sprawa "taśm" za sprawą mecenasów Pana Birgfellnera może go zaprowadzić wprost do celi - czy to pogrąży PiS? szczerze wątpię - pomimo wysiłków całej rzeszy redaktorów

h
haha

Jezeli Gerald Birgfellner to "dalsza rodzina" Kaczynskiego i cos na niego ma a Austra to III Rzesza to musi on byc szpiegiem FSB i wystaczy go zatrzymac o szpiegostwo dla Rosji.

G
Gość

Tylko zmiana władzy rozliczy PIS

S
Samanta Blumstein
W dniu 14.02.2019 o 11:02, Antoni Adam napisał:

Brzmi groźnie i POdejrzanie, bo tak to ma właśnie wyglądać, temat będzie jeszcze wałkowany w lewicowo-liberalnych mediach przez kolejnych kilka tygodni, w myśl zasady nieważne co piszą, ważne że piszą, chodzi o to, żeby wyrobić w odbiorcach przekonanie, że oto mamy aferę :)To celowe działania na kilka miesięcy przed wyborami, wspominałem już o tym na początku roku, że w roku wyborczym należy się sPOdziewać takich "newsów". POlitowania godne to co robi gazeta zaborcza, nie ma mowy o aferze, nie zostało złamane prawo, nagrania jednoznacznie wskazują, że J. Kaczyński w żadnym momencie nie złamał prawa, w tej całej sprawie, jeżeli już mówić o aferze, to przy okazji usłyszeliśmy wszyscy jak w Warszawie rządzonej przez patologię z PO wydaje się POzwolenia na budowę.

No , to sobie już wszystko wytłumaczyłeś . Wierzysz w to co PiSzesz ???    :D

Na kogo głosujesz ? :D

A
Antoni Adam

Brzmi groźnie i POdejrzanie, bo tak to ma właśnie wyglądać, temat będzie jeszcze wałkowany w lewicowo-liberalnych mediach przez kolejnych kilka tygodni, w myśl zasady nieważne co piszą, ważne że piszą, chodzi o to, żeby wyrobić w odbiorcach przekonanie, że oto mamy aferę :)

To celowe działania na kilka miesięcy przed wyborami, wspominałem już o tym na początku roku, że w roku wyborczym należy się sPOdziewać takich "newsów".

 

POlitowania godne to co robi gazeta zaborcza, nie ma mowy o aferze, nie zostało złamane prawo, nagrania jednoznacznie wskazują, że J. Kaczyński w żadnym momencie nie złamał prawa, w tej całej sprawie, jeżeli już mówić o aferze, to przy okazji usłyszeliśmy wszyscy jak w Warszawie rządzonej przez patologię z PO wydaje się POzwolenia na budowę.

S
Samanta Blumstein
W dniu 07.02.2019 o 08:56, Adam Antoni napisał:

Cała rodzinka to wielka patologia - wystarczy popatrzeć na jedną panią która ma dzieciaka każdego z innym... a taka katoliczka z niej wielka... na pokaz ;)

Paniusia niedługo wyjdzie za Niemca , aby dostać kindergeld  ?    :D

d
dar

Mowa nienawiści i fałszywe wiadomości zostały zakazane w Niemczech. Administratorzy portali internetowych będą musieli usuwać nieodpowiednie wpisy.

Wpisy propagujące mowę nienawiści lub tzw. "fake news" czyli fałszywe wiadomości będą musiały znikać z niemieckiego internetu w ciągu doby od wykrycia. Tamtejszy parlament uchwalił właśnie przepisy, które komplikują działanie m.in. portali społecznościowych czy portali internetowych - podaje serwis The Local.

Administratorzy, którzy będą uchylać się od nowego obowiązku mogą zostać obciążeni grzywną wynoszącą nawet  5 mln euro. Właściciele stron muszą liczyć się z karą wynoszącą nawet 50 mln euro, jeśli będą uporczywie ignorować nowe prawo.

 
R
Rządy PiS = kataklizm !!!

Uśmiechamy się

.

Stek bzdur

H
Hahahahaha!

Hahaha hahaha hahahahahaha hahahahahaha!

A tacy prawi, tacy sprawiedliwi...
Hahaha hahaha hahahahahaha hahahahahaha!

T
Teodor

JK przed wyborami do sejmu krzyczał "w Polsce szerzy się nepotyzm trzeba z tym skończyć"a tu widać,że Prezes popiera własną rodzinę. Ciekawe czy szwagier z Austrii pozostanie dalej w rodzinie?

P
Polak

towarzyszu deweloperze kaczyński

f
fromm

niedorozwiniety zjebolu

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3