Tenis stołowy: AZS UMCS Optima Lublin pokonał KGHM Zanam DWSPiT Polkowice 3:2

Blisko trzy godziny trwał kolejny mecz ekstraklasy kobiet w tenisie stołowym. Co najważniejsze, AZS UMCS Optima Lublin przerwał passę dwóch porażek i pokonał przed własną publicznością KGHM Zanam DWSPiT Polkowice 3:2. Bohaterką gospodyń została Wenwen Liu (ze względów taktycznych nie grała we wcześniejszych meczach), która wygrała dwa pojedynki.

– To było bardzo zacięte spotkanie, które dostarczyło wiele emocji – mówi Marcin Pawlak, kierownik lubelskiego klubu. – To był nasz najdłuższy mecz ekstraklasy w naszej historii występów w krajowej elicie. Najważniejsze, że zwyciężyliśmy.

W pierwszym niedzielnym meczu naprzeciwko siebie stanęły Antonina Szymańska (AZS UMCS) z Magdaleną Sikorską (Zanam). – Niestety "Tosi" nie udało się wziąć rewanżu za porażkę z rywalką w I Grand Prix Polski – wyjawia Pawlak. – Nasza zawodniczka zagrała bez koncepcji, niepotrzebnie przyjmując styl gry przeciwniczki i to spowodowało, że przegrała 1:3. Antonina nie wykorzystuje swojego potencjału, bo stać ją na więcej.

Do wyrównania doprowadziła Wenwen Liu (AZS UMCS) pokonując Roksanę Załomską (Zanam), bez straty seta. – Wenwen zagrała po prostu koncertowo. Nie było widać po niej zmęczenie. Wygrała lekko i pewnie – dodaje kierownik AZS UMCS Optimy.

W trzecim starciu Natalia Aleksyeyenko (AZS UMCS) walczyła z byłą zawodniczką lubelskiego klubu Agnieszką Maluszczak. – Natalia w ostatnich trzech potyczkach wygrywa pierwszego seta, a później następuje jakieś "śpięcie" i przegrywa kolejne partie – ocenia Pawlak. – Nie jest tą samą Natalią, co w starciach z Sochaczewem, czy z Pucharu ETTU. Chyba przerasta ją presja. Mam nadzieję, że się przełamie, ponieważ ma duży potencjał.

Na szczęście, w kolejnym meczu Antonina Szymańska (AZS UMCS) pokonała Roksanę Załomską (Zanam). – Najważniejsze, że Antonina wygrała, doprowadzając do remisu – mówi Pawlak.

O końcowym triumfie miała zadecydować potyczka pomiędzy Wenwen Liu (AZS UMCS), a Magdaleną Sikorską (Zanam). – Wenwen zagrała świetnie. To był jej jeden z najlepszych meczów w naszym klubie. Wygrała 3:1 i liczę na to, że cały czas będzie w takiej dyspozycji – kończy Pawlak.

Lublinianki, zajmujące w tabeli piąte miejsce nie będą miały wiele czasu na odpoczynek. Już we wtorek (godz. 17) w spotkaniu 7. kolejki, podopieczne Michała Szewczuka zmierzą się na wyjeździe z zajmującym szóstą lokatę Polmlekiem Zamer Lidzbark Warmiński

AZS UMCS Optima Lublin – KGHM Zanam DWSPiT Polkowice 3:2
Antonina Szymańska – Magdalena Sikorska 1:3 (13:15, 10:12, 11:6, 9:11)
Wenwen Liu – Roksana Załomska 3:0 (11:6, 11:8, 11:9)
Natalia Aleksyeyenko – Agnieszka Maluszczak 1:3 (11:6, 7:11, 9:11, 8:11)
Antonina Szymańska – Roksana Załomska 3:1 (11:8, 8:11, 11:7, 11:9)
Wenwen Liu – Magdalena Sikorska 3:1 (11:8, 11:2, 8:11, 11:9)