Tenis stołowy: AZS UMCS Optima Lublin pokonał LUKS Agros Sieć Chełmno

Drugie zwycięstwo w ekstraklasie kobiet tenisa stołowego odniósł beniaminek AZS UMCS Optima. We wtorek, w meczu 3. kolejki lublinianki pokonały innego nowicjusza w krajowej elicie LUKS Agros Sieć Chełmno. Wcześniej akademiczki pokonały u siebie wicemistrza Polski SKTS Sochaczew, a następnie uległy na wyjeździe mistrzowi kraju SPAR Zamkowi Tarnobrzeg. Lublinianki zajmują szóste miejsce w tabeli, ale mają tyle samo punktów (4), co będący na trzeciej pozycji Polmlek Zamer Lidzbark Warmiński.

– Chociaż specjaliści dają naszej drużynie szanse medalowe, to mecz nie był jednostronny. W pierwszej partii Tosia Szymańska dość pewnie pokonała Anikę Kocoń. Jednak pomimo widocznej przewagi, to nasza liderka musiała zachować koncentrację do końca spotkania. Zawodniczka gości, bez kompleksów walczyła o punkty – mówi Marcin Pawlak, kierownik AZS UMCS Optima.

W kolejnym meczu Sylwia Pawlak zmierzyła się z Katarzyną Nowocin, liderką zespołu z Chełmna. Obie zawodniczki znają się bardzo dobrze. Ostatni pojedynek w półfinale MMP wygrała Sylwia. Tym razem jednak Kasia Nowocin wzięła rewanż za tą porażkę. – Sylwia zaczęła od pewnego zwycięstwa w pierwszym secie ale niestety w połowie drugiego "zacięła się" i inicjatywę odzyskała w końcówce czwartego seta. Niestety przewaga rywalki była już zbyt duża.

Kolejna gra, to starcie Wenwen Liu z Agnieszką Sitarską. Zawodniczka gości gra bardzo przez Wenwen nielubianym stylem, czyli jest obrończynią. Niemniej jednak Wenwen pokazała prawdziwą klasę radząc sobie z trudnymi zagraniami rywalki. – To był chyba najbardziej widowiskowy pojedynek tego spotkania. Kropkę nad "i" postawiła Tosia pokonując Kasię Nowocin. To był również ciekawy pojedynek ale z wyraźną przewagą naszej zawodniczki – wyjawia kierownik lubelskiego klubu.

Tym razem na ławce rezerwowych usiadła Ukraińka Natalia Aleksiejenko, będąca jednym z mocnych punktów AZS UMCS Optima. – Chcieliśmy żeby odpoczęła po wyczerpującym pojedynku z Li Qian w meczu z Zamkiem, a jednocześnie trzeba było zrobić w składzie miejsce dla Sylwii Pawlak, która ma przed sobą indywidualne turnieje kwalifikacyjne – wyjaśnia Pawlak.

10 października, AZS UMCS Optima Lublin miała zmierzyć się na wyjeździe z AZS-em AJD Częstochowa, ale spotkanie najprawdopodobniej zostanie przełożone na 20 października. W dniach 10-11 października, lubelski klub w hali na Globusie będzie organizatorem jednego z turniejów 2. rundy Pucharu Europy. AZS UMCS Optima zmierzy się kolejno z belgijskim KTTC AFP Antwerpia (10 października, godz. 14), hiszpańskim Vic Tenis Taula (10 października, godz. 19) i rumuńskim ACS Dumbravita (11 października, godz. 10).

AZS UMCS Optima Lublin – LUKS Agros Sieć Chełmno 3:1
Antonina Szymańska – Anika Kocoń 3:0 (11:7, 11:6, 12:10)
Sylwia Pawlak – Katarzyna Nowocin 1:3 (11:7, 9:11, 5:11, 9:11)
Wenwen Liu – Aleksandra Sitarska 3:1 (11:6, 11:4, 7:11, 11:7)
Antonina Szymańska – Katarzyna Nowocin 3:0 (11:8, 11:5, 11:6).