Tenis stołowy: AZS UMCS Optima Lublin przegrał z MKSTS DWSiP Polkowice 2:3

Tenisistki stołowe beniaminka ekstraklasy AZS UMCS Optima Lublin wciąż bez zwycięstwa w sezonie 2013/14. Jednak podopieczne Kazimierza Wiszowatego z każdym meczem spisują się coraz lepiej. W piątek lublinianki były bardzo bliskie historycznej wygranej, lecz po zaciętym spotkaniu przegrały przed własna publicznością z MKSTS DWSiP Polkowice 2:3. Być może lepiej akademiczkom pójdzie dzisiaj, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z Bronowianką Kraków.

– To był bardzo zacięty mecz, a kibice mogli zobaczyć świetne widowisko – mówi Marcin Pawlak, prezes lubelskiego klubu.

W pierwszym pojedynku w hali AOS przy ul. Langiewicza w Lublinie liderka AZS UMCS Renata Gumula stoczyła zażarty bój, ale co najważniejsze zwycięski z Agatą Pastor. – "Guma" zagrała świetnie – bez ogródek chwali Pawlak.

W następnym meczu Agnieszka Maluszczak zmierzyła się z Katarzyną Grzybowską. Lublinianka podjęła walkę jedynie w ostatnim secie i po dwóch spotkaniach był remis 1:1.

Następnie przy stole pojawiła się Sylwia Pawlak i zawodniczka gości Natalia Michorczyk. – Michorczyk gra stylem obronnym i mecze z takimi przeciwnikami są dość trudne ale jednocześnie ciekawe dla publiczności. Ten pojedynek był właśnie taki. Sylwia pokonała brązową medalistkę ostatnich Młodzieżowych Mistrzostw Polski – wyjawia prezes lubelskiego klubu.

Wydawało się, że lublinianki wreszcie odniosą pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie, ale Renata Gumula uległa Katarzynie Grzybowskiej 0:3. – Pomimo zdecydowanej porażki ta konfrontacja też była ciekawa. Renata robiła wszystko żeby tanio nie sprzedać skóry. Kilka akcji stało na naprawdę wysokim poziomie – zdradza Pawlak.

W ostatnim, decydującym o wyniku meczu pojedynku Agnieszka Maluszczak zmierzyła się z Agatą Pastor. Nasza zawodniczka nie była faworytką. Pierwsze dwa sety zdawały się to potwierdzać. – W połowie trzeciej odsłony coś się nagle zmieniło. Agnieszka objęła prowadzenie i ostatecznie wygrała tego seta. W kolejnym, zwyciężyła już bardziej zdecydowanie. Ostatni set decydował o wyniku całego spotkania. Niestety w sytuacji 3:3, przeciwniczka zaczęła zdobywać przewagę i nie oddała jej do końca – kończy Pawlak.

AZS UMCS Optima Lublin – MKSTS DWSiP Polkowice 2:3
Renata Gumula – Agata Pastor 3:1 (11:8, 11:7, 8:11, 11:8)
Agnieszka Maluszczak – Katarzyna Grzybowska 0:3 (3:11, 3:11, 9:11)
Sylwia Pawlak – Natalia Michorczyk 3:1 (11:8, 9:11, 11:9, 11:9)
Renata Gumula – Katarzyna Grzybowska 0:3 (9:11, 7:11, 2:11)
Agnieszka Maluszczak – Agata Pastor 2:3 (5:11, 7:11, 12:10, 11:8, 5:11)

Codziennie rano najświeższe informacje z Lubelszczyzny prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera