Tercet żużlowców Motoru Lublin awansował do półfinałów IMP

Trzech żużlowców Motoru Lublin awansowało do półfinałów Indywidualnych Mistrzostw Polski. Najlepiej wypadł Jarosław Hampel, który zajął drugie miejsce w turnieju ćwierćfinałowym na torze w Bydgoszczy.

Oprócz Hampela do półfinałów awansowali Dominik Kubera (trzecie miejsce w turnieju w Łodzi), Krzysztof Buczkowski (szósty w Łodzi). Szansę awansu będą mieli jeszcze Wiktor Lampart i Mateusz Cierniak, którzy 13 maja wystartują w ćwierćfinale w Rzeszowie.

Turniej w Bydgoszczy wygrał Szymon Woźniak ze Stali Gorzów, który stracił tylko jeden punkty. Tym, który go pokonał był Jarosław Hampel. Żużlowiec Motoru w jednym z biegów przyjechał trzeci i ostatecznie uzbierał 13 punktów. Trzeci był Piotr Protasiewicz z Falubazu Zielona Góra, który w 15. biegu uczestniczył w karambolu z Adrianem Gałą. Do półfinału awansował także m.in. Grzegorz Zengota, były zawodnik Motoru, a obecnie żużlowiec miejscowej Polonii.

ZOBACZ KOSZMARNY UPADEK PIOTRA PROTASIEWICZA I ADRIANA GAŁY:

W Łodzi najlepszy był Piotr Pawlicki z Unii Leszno (13 punktów), drugie miejsce zajął Norbert Kościuch z Orła Łódź (12 punktów), a trzeci był Dominik Kubera (12 punktów). Żużlowiec Motoru wygrał dwa pierwsze wyścigi, a w trzech następnych przyjeżdżał na drugich miejscach.

Dwa biegi wygrał również drugi z reprezentantów lubelskiej drużyny, Krzysztof Buczkowski. W pozostałych startach raz był drugi i dwa razy trzeci. 10 zdobytych punktów zapewniło mu szóstą lokatę.

Trzeci ćwierćfinał, na torze w Rawiczu, wygrał Tobiasz Musielak z Wilków Krosno (14 punktów). Drugie miejsce zajął Grzegorz Walasek z Arged Ostrów Wlkp. (12 punktów), a trzecie Kacper Gomólski z ROW Rybnik (11 punktów).

Turnieje półfinałowe odbędą się 26 maja na torach w Krośnie i Gnieźnie. Natomiast finał zaplanowano na 11 lipca w Lesznie. W finałowych zawodach miejsce mają zagwarantowane uczestnicy cyklu Grand Prix: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Krzysztof Kasprzak.

Tydzień temu w rozegraniu meczu przeszkodził deszcz, a dzień później lubelski klub zakontraktował Dominika Kuberę. Sprawdź, jak to wpłynęło na ustawienie par przez sztab szkoleniowy Motoru na mecz z Betard Spartą Wrocław.Wejdź do galerii i na kolejnych zdjęciach zobacz z jakimi numerami pojadą lubelscy żużlowcy.

Mamy skład Motoru Lublin na niedzielny mecz ze Spartą Wrocła...