Tomasovia Tomaszów Lubelski gromi Ładę Biłgoraj 10:0. Huragan Międzyrzec Podlaski przegrywa z rezerwami Górnika Łęczna. 8. kolejka IV ligi

Bartosz Litwin
Po ósmej serii spotkań bez zmian na czele obu lubelskich grup IV ligi. Walka w grupie: lubelska I jest coraz bardziej zacięta. Przewaga lidera w grupie: lubelska II jest z kolei coraz bardziej wyraźna.

Zespół z Tomaszowa Lubelskiego kolejny raz udowodnił, że jego trzecioligowe ambicje są uzasadnione. Ich rywale z kolei potwierdzili, że są głównymi kandydatami do spadku do "okręgówki". Tomasovia pokonała Ładę Biłgoraj 10:0. To ósme zwycięstwo z rzędu podopiecznych Pawła Babiarza. Niebiesko-biali wydają się być nie do zatrzymania. Do tej pory strzelili 32 bramki, tracąc zaledwie jedną. Piłkarze z Biłgoraja w ośmiu dotychczasowych spotkaniach nie zdołali jeszcze trafić do siatki. Stracili natomiast aż 38 goli.

- Z wyniku trzeba być zadowolonym. Chłopaki dobrze podeszli do meczu. Tak naprawdę tylko tyle mogę powiedzieć - mówi trener Tomasovii. - Muszę pochwalić chłopaków za podejście do spotkania. W szóstej minucie było już 3:0. To pokazuje, że weszliśmy bez lekceważenia przeciwnika i z pełnym szacunkiem. Nie chcę się wypowiadać na temat gry rywali. Staram się sprowadzać swoich zawodników na ziemię, by nie latały im głowy w chmurach. Nie ukrywam, że to bywa trudne szczególnie po takich zwycięstwach. Nikt jednak nie uważa, że wygraliśmy i już wszystko. Nie jesteśmy jeszcze nawet w połowie drogi - kończy szkoleniowiec.

Pięć punktów straty do zespołu z Tomaszowa Lubelskiego mają piłkarze Victorii Żmudź. Żółto-niebiescy przegrali do tej pory jedynie z liderem rozgrywek. W minionej kolejce zwyciężyli 1:0 na własnym boisku z Kryształem Werbkowice. Kolejny ligowy faworyt, czyli Świdniczanka Świdnik Mały stracił natomiast punkty w domowym starciu z Gromem Różaniec. Gospodarze zremisowali 3:3, choć po pierwszej połowie prowadzili 2:0.

Tabela grupy: lubelska I "wypłaszcza się". Jedynym zespołem z czołówki, który zdobył komplet punktów w 8. kolejce rozgrywek, jest Lutnia Piszczac. Piłkarze wicelidera pokonali w Rejowcu Fabrycznym tamtejszą Spartę 2:1. Liderem pozostaje jednak wciąż Huragan Międzyrzec Podlaski. Podopieczni Damiana Panka przegrali drugie spotkanie bieżącej kampanii. W Łęcznej lepsi okazali się piłkarze rezerw miejscowego Górnika, wygrywając z faworytem 2:0.

Hit kolejki, czyli starcie Powiślaka Końskowola z Włodawianką Włodawa zakończył się remisem 2:2. Punkty stracili także piłkarze Opolanina Opole Lubelskie, którzy zremisowali u siebie z lubelską Lublinianką 2:2.