Top Manager Roku 2020 Województwa Lubelskiego: Łuksja Sp. Z o. o.

Kurier Lubelski
Spółka, która działa na rynku od listopada 2009 roku jest największym producentem i eksporterem odzieży we wschodniej Polsce.

Przedstawiciel: Zofia Żuk

Link do strony firmy znajdziecie tutaj.

Nominowana za:

Uważamy, że dzięki szybkim decyzjom Pani Zofii Żuk, zarówno w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom, jak również działań mających wpływ na kondycję ekonomiczną zakładu, uniknięto kryzysu. Od pierwszych dni trwania pandemii, na bieżąco Pani Prezes na hali produkcyjnej poprzez mikrofon, informowała o stabilnej kondycji firmy i niezagrożeniu terminowości wypłat jednocześnie prosząc o poważne i odpowiedzialne podejście do wprowadzanych obostrzeń, zarówno w zakładzie jak i w całym kraju, w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się koronawirusa, co mogłoby skutkować zamknięciem zakładu. W pierwszej kolejności dostosowano warunki pracy dokonując ozonowania całego zakładu, zakupu urządzeń dezynfekujących dłonie jak również wprowadzono codzienną dezynfekcję posadzek, poręczy i klamek. Zwiększono odstępy pomiędzy stanowiskami pracy, dokonano reorganizacji warunków transportu pracowników do miejsca pracy poprzez zwiększenie ilości autobusów, dostosowano warunki spożywania posiłków przez pracowników do obowiązujących przepisów epidemiologicznych oraz wprowadzono mierzenie temperatury ciała. Jednocześnie rozpoczęto produkcję na szeroką skalę maseczek na rynek zewnętrzny i użytek własny, oraz fartuchów ochronnych dla przychodni. Powyższa produkcja, z jednej strony pozwoliła na zwiększenie bezpieczeństwa pracowników poprzez wydawanie im nieodpłatnie dużych ilości środków ochrony osobistej, a drugiej strony zmiana produkowanego asortymentu pozwoliła wzmocnić sytuację finansową spółki. Dodatkowo pracownikom, którzy z różnych powodów znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej, udzielano zapomóg. W wyniku powyższych działań, nie było konieczności wprowadzenia przestoju czy też obniżania etatów, co spowodowałoby zmniejszenie wynagrodzeń. Natomiast ze względu na spadek obrotów Spółka wykorzystała istniejące możliwości otrzymania pomocy. Dzięki na bieżąco przekazywanym przez Panią Prezes informacjom, pracownicy nie korzystali masowo ze zwolnień lekarskich, a jedynie z zaległych urlopów. Pozwoliło to, po otrzymaniu opóźnionych dostaw, w terminie wykonać wszystkie zamówienia i utrzymać dotychczasowych, bardzo wymagających klientów. Dzięki temu, nie tylko nie było redukcji zatrudnienia, ale cały czas trwa rekrutacja nowych pracowników. Pozyskane środki z zewnątrz oraz trafne decyzje prezes Zofii Żuk dotyczące częściowego przestawienia produkcji na inny asortyment oraz terminowe wykonywanie powierzonych przez kontrahentów zleceń produkcyjnych, pozwoliły na zakończenie roku 2020 wynikiem dodatnim co przełożyło się na możliwość udzielania finansowego wsparcia łukowskiemu szpitalowi, a wielu innym instytucjom z terenu powiatu pomocy rzeczowej w postaci maseczek.

Konkurs Top Manager ma na celu wyłonienie najlepszych managerów lubelskich firm, cechujących się skutecznością w zarządzaniu firmą w sytuacji, nawet tej najtrudniejszej, czyli związanej z COVID-19.

Zgłoszeń kandydatów dokonywały władze samorządowe - prezydenci miast oraz starości.

Wybranym przez nich kandydatów przyjrzała się Redakcja Kuriera Lubelskiego, która po obradach wyłoniła finałową 10.

Nominowani oceniani będą w 4 kategoriach: innowacyjność, rozwiązania wdrożone podczas Covid-19, wyniki ekonomiczne w ostatnich dwóch latach, działalność charytatywna.

Przygotuj swój turystyczny biznes na sezon

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie