Zwycięstwo Korony z Wisłą Kraków w Centralnej Lidze Juniorów (zdjęcia)

(SAW)
W meczu piłkarskiej Centralnej Ligi Juniorów Korona Kielce pokonała Wisłę Kraków 3:2
Korona Kielce - Wisła Kraków 3:2

CLJ: Korona Kielce - Wisła Kraków 3:2

Korona Kielce - Wisła Kraków 3:2 (2:0), Piotr Poński 1, Adam Zawierucha 35 i 84 - Adrian Wójcik 70, Patryk Michniak 83.

Korona: Marzec - Cheda, Cedro, Kwiatek, Korcz (88. Kolasa) - Załecki, Uniat (65. Gębalski) - Mokrzycki, Jasiak (87. Krzymieński), Zawierucha - Poński (62. Makocki).

Podopieczni trenerów Cezarego Ruszkowskiego i Marka Mierzwy wygrali prestiżowy mecz z "Białą Gwiazdą", choć w końcówce najedli się strachu. Po pierwszej połowie kielczanie prowadzili bowiem zdecydowanie po golu Piotra Pońskiego w 37 sekundzie i Adama Zawieruchy w 35 minucie, mieli też rzut karny w 37, ale nie zdołał go wykorzystać Maciej Załęcki. I po przerwie zaczęły się problemy, gdy goście po sporej niefrasobliwości kielczan w obronie doprowadzili do remisu. Na szczęście sprawy w swoje ręce wziął Zawierucha, który minutę po wyrównującej bramce Wisły po dobrym dograniu piłki przez Załęckiego uderzył głową tak, że uprzedził interweniującego bramkarza gości i piłka wpadła do siatki.

Po meczu kielczanie mogli na środku boiska zatańczyć z radości, cieszyli się też strzelec dwóch goli i trener Ruszkowski.
- Po pierwszej połowie chyba za szybko uwierzyliśmy, że mecz mamy już wygrany. Na szczęście udało się w końcówce zdobyć tę zwycięską bramkę - podsumował Adam Zawierucha.

- Był to w sumie ciekawy mecz. Cieszymy się z trzech punktów i z fragmentami dobrej gry - stwierdził trener Ruszkowski.