Totolotek Puchar Polski. Gryf Słupsk - Górnik Łęczna 1:3. Pewny awans faworytów

KK
Górnik Łęczna zgodnie z planem przebrnął przez I. rundę Totolotek Pucharu Polski, pokonując na wyjeździe czwartoligowego Gryfa Słupsk. Dzięki temu zwycięstwu zielono-czarni zameldowali się w 1/16 finału rozgrywek.

Grający w nieco odmienionym składzie podopieczni trenera Kamila Kieresia wyszli na prowadzenie już w 11. minucie gry za sprawą trafienia Marcina Stromeckiego. Gospodarze zdołali jednak dość szybko doprowadzić do wyrównania po tym jak piłkę ręką we własnym polu karnym zagrywał Kamil Pajnowski, a Damian Mikołajczyk wykorzystał "jedenastkę".

Z popularnego "wapna" dwukrotnie strzelali także łęcznianie. Najpierw, w 44. minucie z rzutu karnego pomylił się Paweł Wojciechowski, który 10 minut wcześniej zdobył dla Górnika drugą bramkę. Natomiast tuż przed zejściem do szatni z kolejnej "jedenastki" do siatki trafił Krystian Wójcik, ustalając tym samym wynik rywalizacji, bowiem w drugiej połowie nie padły już żadne gole.

Już w najbliższą niedzielę "Górnicy" zagrają kolejne wyjazdowe spotkanie. Tym razem zmierzą się w Bytowie z tamtejszą Bytovią. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00.

Gryf Słupsk - Górnik Łęczna 1:3 (1:3)
Bramki: Mikołajczyk 26 - Stromecki 11, Wojciechowski 34, Wójcik 45 (z rzutu karnego)

Górnik: Kostrzewski - Zagórski, Midzierski, Pajnowski, Leandro, Lewandowski, Tymosiak (70 Sasin), Stromecki, Wójcik (49 Nakrosius), Stasiak (46 Dzięgielewski), Wojciechowski. Trener: Kamil Kiereś

Żółte kartki: Hołowienko, Barnik - Lewandowski

Sędziował: Maciej Pelka (Poznań)