Tragedia w londyńskim ogrodzie zoologicznym, tygrys...

  Tragedia w londyńskim ogrodzie zoologicznym, tygrys rozszarpał swoją przyszłą partnerkę

  kazimierz sikorski

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Przez dziesięć dni drapieżniki były trzymane w sąsiednich pomieszczeniach. Kiedy doszło do ich pierwszego spotkania tygrys sumatrzański zmiażdżył swoją partnerkę.
  Tragedia w londyńskim ogrodzie zoologicznym, tygrys rozszarpał swoją przyszłą partnerkę

  ©pixabay

  Horror w londyńskim ogrodzie zoologicznym. Tygrys sumatrzański Asim rozszarpał 10-letnią tygrysicę, która miała być jego partnerką.

  Melati nie miała szans, mimo pomocy opiekunów ZOO. Jak podano Asim w ciągu najbliższych miesięcy będzie miał jednak nową partnerkę, chodzi bowiem o ratowanie ginącego gatunku. Na świecie żyje tylko 400 sztuk tego gatunku.

  Asim zmiażdżył Melati podczas pierwszego spotkania, choć wydawało się, że dziesięciodniowe oswajanie tej pary nie zakończy się źle. Te dwa tygrysy trzymano w osobnych pomieszczeniach, ale pierwsze spotkanie szybko przeszło w brutalny atak samca.

  Jeden ze specjalistów londyńskiego Towarzystwa Zoologicznego Malcolm Fitzpatrick wyjaśnił, jak między tygrysami niemal od razu doszło do agresji, która zakończyła się zmasakrowaniem samicy, a strażnicy nie mogli przerwać walki i uratować Melati, której tchawica została zmiażdżona.

  Melati była w londyńskim zoo od 2012 i wychowała trzy mioty młodych. Jej poprzednim partnerem był Jae Jae, który został niedawno wysłany do Le Parc des Félins we Francji. Asim z kolei przyjechał do Londynu z parku Ree Ree Safari w Danii w ubiegłym miesiącu.
  Asim, po arabsku „Protektor", został wybrany dla Melati w ramach europejskiego programu ratowania zagrożonych gatunków tygrysów sumatrzańskich. Występują one głównie na indonezyjskiej Sumatrze.

  POLECAMY:


  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo