Trener Pszczółki, Krzysztof Szewczyk: „Nie ma co ukrywać. Zespół jest zmęczony”

Lubelskie koszykarki pokonały w środę Eneę Poznań 92:68, po czym wskoczyły na fotel wicelidera Energa Basket Ligi Kobiet. Wynik jednak może nieco zamazywać obraz meczu, który szczególnie w pierwszej połowie był bardzo wyrównany.

Trzecia od końca w tabeli drużyna z Poznania do Lublina przyjechała bez kompleksów. Enea wzmocniona zimowymi transferami Chennedy Carter i Michaeli Houser od początku pozytywnie zaskakiwała. Pszczółki natomiast nie mogły odnaleźć właściwego rytmu. Do przerwy, niespodziewanie to przyjezdne prowadziły 42:36.

W pierwszej połowie nasze podejście do tego pojedynku nie do końca było właściwe. W szatni jednak powiedzieliśmy sobie, że tak być po prostu nie może, jeśli chcemy wygrać ten mecz i nadal liczyć się w walce o pierwszą dwójkę na koniec sezonu zasadniczego – komentuje trener Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin, Krzysztof Szewczyk.

Nie bez kłopotów, ale z kompletem punktów. Pszczółki pokonuj...

Rozmowa na zespół lubelski podziałała. Zielono-białe już po czterech minutach dogoniły rywalki. Do remisu 46:46 doprowadziła Natasha Mack. Z czasem gospodynie zaczęły uciekać przeciwniczkom, a wyróżniającą się postacią była Kamiah Smalls. To ona w ważnych momentach brała na swoje barki grę akademiczek. Dobry występ zapisała też na swoim koncie 19-letnia Aleksandra Kuczyńska, która zanotowała trzy trafienia trzypunktowe. Pszczółki po trzech kwartach prowadziły 58:54, a w czwartej zdominowały już mecz i pewnie wygrały 92:68.

Po zmianie stron straciliśmy tylko 26 punktów i to na pewno cieszy. Na pewno Poznań postawił nam trudne warunki, ale takiego meczu się właśnie spodziewaliśmy. Nie ma co ukrywać, że zespół jest zmęczony. Po zakażeniach koronawirusem i grze co trzy dni w EuroCupie przyszedł pewien kryzys. Tak naprawdę od spotkania z Villeneuve d'Ascq LM rozegraliśmy więcej meczów niż mieliśmy regularnych treningów. To teraz wychodzi. Na razie kolekcjonujemy te zwycięstwa i to jest dla nas najważniejsze – mówi trener Szewczyk.

Byłeś na wczorajszym meczu Pszczółek? Zobacz, jak na trybuna...

Już w niedzielę kolejny mecz Pszczółek. O godzinie 18:00 w hali MOSiR akademiczki podejmą mistrza Polski – Arkę Gdynia.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Enea AZS Politechnika Poznań 92:68 (21:23, 15:19. 22:12, 34:14)

Pszczółka: Mack 23, Smalls 22, Jakubcova 13, Kuczyńska 9, Fassina 8, Kośla 5, Sklepowicz 5, Trzeciak 3, Kurach 2, Niedźwiedzka 2. Trener: Krzysztof Szewczyk

Enea: Trener: Carter 26, Houser 17, Marciniak 9, Popović 8, Jarecka 3, Rogozińska 2, Piechowiak 2, Demczur 1, Liubinets. Grzegorz Zieliński

Sędziowali: G. Czajka, A. Szczota, T. Trybalski