Trial rowerowy: Karol Serwin (KM Champion Świdnik) zdobył tytuł mistrza Polski

Karol Serwin (KM Champion Świdnik) po raz kolejny nie miał sobie równych podczas mistrzostw Polski archiwum zawodnika
Karol Serwin (KM Champion Świdnik) okazał się bezkonkurencyjny w kategorii Elita 20" podczas indywidualnych mistrzostw Polski w trialu rowerowym, które zostały rozegrane w Kętach koło Bielska-Białej.

Zawody odbyły się na stadionie miejskim, gdzie zbudowano bardzo widowiskowe odcinki. Zawodnicy mieli do pokonania trzy rundy po pięć odcinków. Poziom trudności minimalnie odbiegał od Pucharu Świata.

– Cieszę się bardzo z obrony tytułu. Czułem się świetnie i to była zdecydowanie najlepsza forma w moim życiu. W czwartek startuję w Pucharze Świata we Francji, natomiast 3 września podczas mistrzostw świata w Norwegii – powiedział Karol Serwin.

Serwin "zmiażdżył" swoich rywali, mając tylko 4 punkty karne. Drugi był Filip Mrugała (Aquila Wadowice) – 29 pkt., natomiast na najniższym stopniu podium stanął Michał Nowak (KM Champion Świdnik) – 41 pkt.

W kategorii Elita 26 " srebrny medal wywalczył Paweł Reczek, reprezentujący również KM Champion Świdnik.

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.