Trudny, ale zwycięski mecz Azotów Puławy na parkiecie Stali Mielec

Azoty Puławy wygrały na parkiecie najsłabszej drużyny PGNiG Superligi, ale o zwycięstwo w Mielcu ze Stalą musiały walczyć do ostatniej minuty.

Azoty rozpoczęły mocnym akcentem, bo po zaledwie 10 minutach gry prowadziły już różnicą pięciu trafień – 7:2. Gra ofensywna rozkładała się na cały zespół i na osiem pierwszych bramek puławskiej drużyny zapracowało siedmiu zawodników. A wynik mógł być jeszcze wyższy, ale goście zmarnowali dwa rzuty karne (najpierw Przemysław Krajewski, a potem Nikola Prce).

Zespół gospodarzy poderwał do walki bramkarz Krzysztof Lipka, który kilkoma udanymi interwencjami umożliwił kolegom odrobienie strat. W 28 min. był remis i takim rezultatem zakończyła się pierwsza część.

W drugiej połowie w bramce Stali wciąż znakomicie spisywał się Lipka i w 41 min. mielczanie niespodziewanie objęli prowadzenie 19:17! Na szczęście zawodnicy Ryszarda Skutnik szybko wyrównali, a po bramkach Rafała Przybylskiego i Roberta Orzechowskiego znów byli lepsi o dwa trafienia (22:20 w 50 min.).

Spotkanie do końca było niezwykle emocjonujące, ale w ostatnich minutach zawodnicy Azotów zagrali konsekwentniej i skuteczniej. Puławianie odnieśli 12. zwycięstwo w superlidze.

W sobotę puławianie zagrają ostatni raz w tym roku. We własnej hali zmierzą się z Zagłębiem Lubin.

Stal Mielec – Azoty Puławy 25:28 (15:15)