Trzaskalska zdobyła w Zamościu brązowy medal MP seniorek w biegach przałajowych

Izabela Trzaskalska stanęła na podium MP seniorek w Zamościu
Izabela Trzaskalska stanęła na podium MP seniorek w Zamościu bieganie.pl
Izabela Trzaskalska z AZS UMCS Lublin wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski seniorek w biegach przełajowych na dystansie 4 km. Impreza rozegrana została w sobotę (12 marca) na trasach biegowych osiedla Planty w Zamościu, a rywalizowało w niej blisko 400 zawodniczek i zawodników z całego kraju.

23-letnia Trzaskalska pokonała ten dystans w czasie 27.03, ulegając tylko reprezentantkom AZS AWF Kraków: Katarzynie Broniatowskiej (26.12) oraz Maryldzie Szlęzak (26.22). Dziewiąta lokata przypadła natomiast Magdalenie Karpińskiej z Agrosu Zamość (27.54).

W rywalizacji juniorek na dystansie 2 km, brązową medalistką została Patrycja Prudaczuk z Żaka Biała Podlaska, zaś na siódmej pozycji dobiegła jej koleżanka klubowa Izabela Goławska. Złoto przypadło Paulinie Mikiewicz z Podlasia Białystok, zaś srebro Sarze Marmon z Budowlanych Nowy Sącz. Na piątej pozycji w rywalizacji juniorów (6 km), uplasował się Paweł Szostak z Unii Hrubieszów, natomiast wśród juniorek na dystansie 4 km, szósta była Natalia Brzozowska z Żaka Biała Podlaska.