Trzech lekkoatletów z Lubelszczyzny wystartuje w młodzieżowych mistrzostwach Europy

Mateusz Biegajło (AZS UMCS Lublin) pobiegnie w Tampere w sztafecie 4x100 m
Mateusz Biegajło (AZS UMCS Lublin) pobiegnie w Tampere w sztafecie 4x100 m Rafał Koszyk
Tercet zawodników z klubów województwa lubelskiego został powołany do reprezentacji Polski na młodzieżowe mistrzostwa Europy (U-23) w lekkiej atletyce, które w dniach 10-14 lipca zostaną rozegrane w fińskim Tampere.

__W europejskim czempionacie wystartuje duet zawodników AZS AWF Biała Podlaska: Maksym Sypniewski (trójskok) i Jacek Wiśniewski (pchnięcie kulą) oraz Mateusz Biegajło z AZS UMCS Lublin (sztafeta 4x100 m).

Sypniewski w niedawno zakończonych w Bydgoszczy MP (U-23) zdobył złoty medal w trójskoku, ustanawiając wynikiem 16,22 m swój nowy rekord życiowy. Wiśniewski w tych zawodach uplasował się tuż za podium w konkursie pchnięcia kulą, natomiast Biegajło był czwarty w biegu na dystansie 100 m i piąty na 200 m.