Trzeci sparing, pierwsza wygrana. Motor pokonał Legię

Woytek/Legionisci.com
Udostępnij:
16-krotny mistrz Polski, Legia Warszawa, w piątek musiała uznać piłkarzy Motoru Lublin. W drodze powrotnej ze zgrupowania w Warce, żółto-biało-niebiescy zwyciężyli w grze kontrolnej legionistów 3:2.

Dla podopiecznych trenera Stanisława Szpyrki był to trzeci mecz towarzyski. Wcześniej jego podopieczni bezbramkowo zremisowali ze Zniczem Pruszków oraz przegrali z Sandecja Nowy Sącz 2:4.

Starcie z faworyzowaną Legią lepiej rozpoczęli przeciwnicy, którzy po dośrodkowaniu i Filipa Mladenovica i strzale Lirima Kastriatego prowadzili 1:0. Niezbyt dobrze zachował się w tej sytuacji blok obronny lublinian, Zauważyć jednak trzeba, że od początku Motor wyszedł na ten mecz bardzo odważnie. Widać było, że drugoligowiec nie przestraszył się o wiele bardziej utytułowanego rywala i zamierza prezentować ofensywny futbol

Kilka minut później do remisu, uderzeniem z okolic 25 metra, doprowadził Damian Sędzikowski. Pomocnik nie uderzył może idealnie, ale po nie najlepszej interwencji Dominika Hładuna, futbolówka wpadła do siatki (1:1).

Kolejne trafienie oglądaliśmy tuż przed przerwą. Autorem i głównym architektem trafienia na rzecz klubu ze stolicy okazał się Maik Nawrocki, który najpierw odebrał piłkę defensywie Motoru, a następnie po wymianie podania z Kastratim, skierował ją do siatki (2:1).

Po zmianie stron bramki strzelał już tylko Motor. Kluczowy okazał się fragment pomiędzy 56. a 60. minutą spotkania. Najpierw ład ym uderzeniem popisał się zakontraktowany w środę Mariusz Rybicki (2:2). Chwilę później faulowany w polu karnym Legii był Ezana Kahsay, a arbiter podyktował jedenastkę. Na gola zamienił ją Rafał Król (2:3).

W ostatnim fragmencie inicjatywę przejęła Legia. To jednak nie przeszkodziło Motorowi w dowiezieniu korzystnego wyniku do końca.

Legia Warszawa – Motor Lublin 2:3 (2:1)

Bramki: Kastrati 12, Nawrocki 44 – Sędzikowski 19, Rybicki 56, Król 60

Legia: Hładun – Johansson (46 Niski), Nawrocki (72 Kisiel), Hanna (61 Grudziński), Mladenović (61 Ribeiro), Kastrati (46 Kramer), Slisz, Sokołowski (72 Strzałek), Muci (61 Celhaka), Pich (46 Yaxshiboyev), Rosołek (61 Skibicki). Trener: Kosta Runjaić

Motor: Lach – Wójcik (61 M. Król), Szarek (61 testowany), Rudol (80 testowany), Cichocki (61 testowany), Staszak (46 Rozmus), Sędzikowski (46 Rybicki), zawodnik testowany (46 Kusiński), R. Król (80 testowany), Ceglarz (46 testowany), Żebrakowski (46 Kahsay). Trener: Stanisław Szpyrka